PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Pet Jun 13, 2008 11:06 am

Datum upisa : 07.01.2008

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Pet Jun 13, 2008 5:10 pm

CRNI ::
Wookie ::
kao prvi u grupi hrvati ce se u 1/8 finala sastati sa turcima ili cesima ako se ne varam tako da se mogu nadati polufinalu a posle nek im je bog u pomoci protiv portugala

Koji si ti lik ...Pa nemačka je bolja od portugala ...Pa su ih polupali ..nemci treba da su sretni što su prošli sa dva gola ...
Biće gusto kad nalete na Holandiju ...
Mislim da je Finale Holandija-Hrvatska
matori portugal ima ubedljivo najaci tim svabe su svabe i ja ih jos ne bi potcenjivao postoji mogucnost da pobede portugal pa da onda hrvatima vrate milo za drago u polufinalu sacekajmo ... veceras rumunii treba da dotuku zabare i srce ce mi biti na mestu Very Happy

takvi nam daju dodatni sut u dupe
zgazili smo svabe, oni navodno mogu dobit portugal Shocked ...a mi bi se od portugala trebali usrat....mos mislit

kao i uvijek dokazali smo da smo najbolji kad igramo protiv najboljih i ja vjerujem da cemo daleko....

portugal i nizozemska su jedino prema cemu stvarno treba imati odredjenu dozu respekta.....ali nikako straha

Prvo poluvrijeme:
Vrlo otvoreno počela je utakmica. U trećoj minuti dobro su kombinirali Rumunji, ali je naposljetku Mutu ostao u zaleđu. Na drugoj strano uzvraćaju Talijani, pucao je Del Piero, ali blokirali su to Rumunji.
U 6. minuti nakon duge lopte Tamasa, zamalo je u kaznenom prostoru na loptu zakasnio Niculae. Dvije minute kasnije iz slobodnjaka ubacio je Pirlo, ali dobro skače Tamas i spašava rumunjski gol.
Prilika za Italiju! U 9. minuti Zambrotta je proigrao Del Piera u kaznenom prostoru, ovaj se malo spetljao pa se lopta odbila do Perotte na desno koji ubacuje opet u sredinu za del Piera, a ovaj glavom puca tik pokraj vratnice Lobonta. Bila je to ogromna prilika za Talijane.
Dvije minute kasnije lijepo je Grosso probio lijevu stranu, no, kad aje htio ubaciti faulirao ga je Contra. Nakon ubačaja uslijedila je gužva pa je u duelu sa Tamasom pao De Rossi u kaznenom prostoru, ali sudac ostaje nijem.
Nekoliko trenutaka kasnije, nakon ubačaja Camoranesija sa lijeve strane zamalo je u sredini zakasnio Luca Toni, koji čeka svoj 40-i gol u svim natjecanjima ove sezone.
Prilika za Rumunjsku! U 15. minuti veliku je priliku propustio Adrian Mutu. Sam je napadač Fiorentine izašao na Buffona, doduše malo iskosa lijevo, no, njegov udarac lijevom nogom sjajno brani vratar Juventusa.
Uzvratila je Italija nekoliko minuta kasnije, kada je nakon ubačaja Del Piera u sredini Toni pucao glavom, ali neprecizno. U 17. minuti Tamas je tukao snažno iz slobodnjaka sa više od 30 metara, ali dobro brani Buffon. Bio je to vrlo neugodan udarac.
Prilika za Rumunjsku! U 19. minuti nakon slobodnjaka Chivua sa 25 metara, glavom je pucao Tamas, lopta se odbila od Panuccija i završila na stativi. Velika sreća za Talijane.
Tri minute kasnije opet prijete Rumunji. Nakon kombinacije Codreae i Petrea, potonji je centrirao, no, u sredini u posljednji trenutak spašava Grosso. U 25. minuti dobro je sa lijeva ubacio Grosso, ali zamalo u sredini kasne Del Piero i Toni. minutu kasnije nakon ubačaja Camoranesija, opet je najviši Toni, ali njegov udarac odlazi tik uz vratnicu.
U 28. minuti snažno je sa 25 metara potegnuo Razvan Rat, ali njegov udarac odlazi tek nekoliko desetaka centimetara kraj lijeve Buffonove vratnice. Četiri minute kasnije imao je Del Piero lijepu priliku iz slobodnjaka sa dvadesetak metara, ali Alex nije bio precizan. Lopta je proletjela daleko poviše vratnice.
Prilike za Italiju! Sedam minuta prije kraja nakon ubačaja Zambrotte, Toni je glavom spustio za Perottu, koji je bio na nekih pet metara međutim, u posljednji trenutak spasio je uklizavanjem Tamas. Nakon kornera sjajno Toni glavom gađa sami kut, ali još bolje paradom skida to Lobont. Iz još jednog kornera koji je uslijedio Lobont po drugi put spašava vrlo neugodnu situaciju.
Poništen gol Italiji! Nakon ubačaja Zambrotte sa desne strane u 45. minuti glavom je sa pet metara zabio Luca Toni. Međutim, gol je neopravdano poništen zbog zaleđa.
Drugo poluvrijeme:
U 47. minuti Pirlo je centrirao za Tonija i ponovo je lopta za malo visoka za napadača Bayerna.
Šest minuta kasnije uzvratila je Rumunjska preko Mutua. Adrian je prošao po desnoj strani zatim zalomio u sredinu pa opalio iskosa sa 25 metara, ali spreman je vratar Juventusa.
Gol za Rumunjsku! Od 55. minute vode Rumunji. Nakon duge lope Codreae, Zambrotta je vratio vrataru, ali preslabo, a dodavanje je presjekao Mutu i gurnuo loptu pokraj nemoćnog Buffona.
Gol za Italiju! Samo dvije minute već je 1:1. Nakon kornera Pirla, Chiellini je najviši na drugoj stativi, dodavši prema suprotnoj vratnici gdje je sam bio Panucci koji je sa dva metra ugurao loptu u mrežu.
Odmah uzvraćaju Rumunji, Mutu je proigrao Petrea, a ovaj sa petnaestak metara doduše iskosa puca, ali u posljednji trenutak uklizao je Chiellini. U 63. minuti dobro je Del Piero pokušao proigrati Tonija u kaznenom prostoru, ali zamalo je kratak talijanski golgeter.
Prilika za Rumunjsku! U 69. minuti sjajno su u kaznenom prostoru kombinirali Niculae i Mutu, uslijedio je udarac Niculaea, lopta se odbila od Grossa, sam je bio Mutu pred Buffonom, ali onda opet uklizavanjem u posljednji trenutak spašava Grosso.
U 74. minuti nakon dodavanja Tonija prsima prema De Rossiju, potonji puca glavom, ali briljantnom reakcijom Lobont spašava svoj gol. Pet minuta kasnije sam je bio Nicolita ne nekih petnaest, ali komplicira pa Panucci izbija lotpu u korner.
Jedanaesterac za Rumunjsku! U 80. minuti nakon prekršaja Panuccija nad Niculaeom, sudac je dosudio kazneni udarac za Rumunje. Penal je izveo Mutu, ali sjajno rukom i uz pomoć noge brani to Gianluigi Buffon.
Posljednji desetak minuta bilo je nekoliko poluprilika i puno nervoze, ali rezultat se nije mijenjao.

Nizozemska- Francuska 4:1

U 4. minuti prvi prijete Francuzi. Nakon ubačaja Maloude sa lijeve strane u sredini glavom je pucao Ribery, ali zamalo pokraj gola.
Gol za Nizozemsku! Od 9. minute vode Nizozemci. Iz desnog kuta korner je ubacio Van der Vaart, a Kuyt se u sredini izmigoljio Makeleleu i naklonio se za vodstvo. Ništa tu nije mogao Coupet.
U 14. minuti Ribery je pokušao sve sam, prošao je dvojicu, ali mu naposljetku Thuram uzima loptu. Minutu kasnije opasno je bilo na drugoj strani. sa 25 metara udarac je oprobao Sneijder, ali lopta odlazi malo poviše grede.
U 18. minuti nakon kombinacije sa Van der Vaartom pucao je Nistelrooy sa ruba kaznenog prostora, ali blokira to Gallas. Dvije minute kasnije nakon odbijanca u prilici je bio Kuyt, ali njegov pokušaj loba nije bio precizan pa ovaj nije uspio ugroziti već istrčalog Coupeta.
U 22. minuti nakon ubačaja Sagnola u sredini Govou prihvaća loptu, odlazi malo u desno zatim puca u prvi kut, ali dobro je nogom obranio to Van der Saar. Pet minute kasnije Boulahrouz je dobro nabacio s desne po podu, ali u petercu nema nikoga od Nizozemaca.
U 31. minuti Govou je pokušao sa ruba kaznenog prostora, ali blokiraju to Nizozemci. Dvije miute kasnije sa 25 metara tukao je Malouda, ali spreman je Van der Saar. Nastavlja se pritisak Francuza.
Sjajna kombinacija Riberyja i Maloude, a na koncu udarac Govoua brani Saar. Odmah minutu kasnije nakon solo akcije sa dvanaestak metara pucao je Ribery sasvim sam, ali još jednom sjajno brani nizozemski vratar. Bile su to uraganske tri minute Francuza.
U 36. minuti dobro je Toulalan uposlio Govoua na desnom boku, ovaj zavrće oštro u sredinu, ali za malo je u sredini zakasnio Henry. U 42. minuti Makelele je tražio Henryja na rubu kaznenog prostora, ovaj prima loptu, okreće se i topovski puca, ali zamalo poviše gola. Izgledalo je to vrlo opasno.
Francuzi dobro otvaraju drugo poluvrijeme. Henry je prošao po lijevoj strani, zavrnuo u sredinu, ali ispred Riberyja izbija Ooijer. Tri minute kasnije nakon odbijanca Henry je pucao sa samo pet metara, ali na gol crti spasio je Ooijer. Veliki pritisak Francuza.
Prilika za Francusku! U 53. minuti mrtva prilika za Francusku. Govou je škaricama sjajno proigrao Henryja koji je sam izašao na Saara, ali ga je odmah sa nekih petnaestak metara išao lobati i sasvim promašio gol. Vidi se da to nije onaj stari Henry.
Tri minute kasnije nakon ubačaja Robbena sa desne strane glavom je sa nekih deset metara pokušao Nistelrooy, ali spreman je Coupet.
Gol za Nizozemsku! Sjajno su kontru u 58. minuti izveli Nizozemci, Robben je prošao po desnom boku, oštro ubacio u sredini gdje je nečuvan bio Van Persie, kojem sa nekoliko metara nije bilo teško matirati Coupeta.
Dvije minute kasnije uzvratio je Henry, ali njegov udarac sa dvadesetak metara boksa Coupet.
Gol za Francusku! U 71. minuti smanjuju vodstvo Francuzi. Sa desne strane ubacio je Ribery, a u sredini petom u gol skrenio je loptu Thierry Henry.
Gol za Nizozemsku! Samo dvije minute kasnije Nizozemci opet odlaze na dva razlike. Robben je dobio loptu na lijevom krilu, napravio nekoliko metara, zatim topovski zapucao visoko u prvi kut, a nemoćan bio je tu Coupet. Sjajan udarac Robbena.
U 82. minuti nakon sjajne lopte Sneijdera, glavom je sa petnaestak metara Coupeta pokušao lobati Nistelrooy, ali Coupet u posljednji trenutak iz trke stiže izbiti loptu iz prazne mreže.
Četiri minute kasnije pokušao je Ribery iz slobodnjaka sa 25 metara, ali niej bio precizan. Lopta je prohujala poviše grede. u 89. minuti Ribben je povukao sa centra zatim opaslio sa 25 metara, ali njegov udarac prolazi tik uz vratnicu.
Gol za Nizozemsku! U 90. minuti Sneijder sjajnim udarcem sa više od 20 metara stavlja točku na i ove briljantne nizozemske partije

Počela je utakmica u Salzburgu.
Otvaranje je obilježio oštar Dellasov prekršaj, ali sudac mu nije pokazao karton jer je procijenio da je vjerojatno prerano to učiniti nakon svega par minuta utakmice.
Za sada nema nikakvih posebnih prilika, momčadi "ispipavaju puls" na početku susreta.
Bilyaletdinov je u 11. minuti pucao, no Nikopolidis nije imao potrebe intervenirati jer je lopta otišla visoko iznad vratiju.
Pavljučenko je u 14. minuti odlično s lijeve strane uputio udarac, koji je bio zapravo pokušaj loba malo izašlog Nikopolidisa. Grčki golman je uspio odbiti u korner. Žirkov je u nastavku topovski opalio, ali lopta je otišla iznad gola.
U 20. minuti je Charisteas ostao sam na pet metara, dobro pucao u desni donji kut, ali netko od Rusa uspijeva odbiti u korner. Dobra prilika za Grčku i zamalo vodstvo.
Grci su se oslobodili pritiska, sve su opasniji po ruska vrata. Ipak, za sada osim prilike Charisteasa nismo vidjeli previše. Igra se borbeno te su obje ekipe vrlo čvrste u sredini terena. Prošlo je pola sata igre u prvom dijelu.
Gol za Rusiju! U 33. minuti Nikopolidis je napravio katastrofalnu pogrešku. Bilyaletdinov je centrirao na lopta je išla prema gol autu, a onda je Nikopolidis bespotrebno pokušao doći do te lopte i istrčao je s vrata. Torbinski je škaricama vratio loptu nazad te Žirjanovu nije bilo teško gurnuti je u prazan gol.
Ostalo je nekoliko minuta do kraja prvoga dijela. Rusi ne pokazuju da se uopće planiraju braniti, štoviše još su opasniji prema naprijed od kada su poveli.
Završilo je prvo poluvrijeme.
Chadisteas je u 46. minuti primio dobru loptu u prostor, ostao je nečuvan, ali je jako slabo pucao te Akinfeev nije imao nikakvih problema. U nastavku je za Rusiju dobro pucao Pavljučenko, ali Nikopolidis je ovoga puta siguran.
Rusi su imali dobru priliku povećati vodstvo preko Pavljučenka. Odlično je prošao u 52. minuti, izašao sam pred Nikopolidisa, pucao s nekih desetak metara, no lopta je završila u vanjskom dijelu mreže.
Basinas je u 55. minuti ostao sam na dvanaestak metara od gola, ali je pucao iznad grede.
U 57. Bilyaletdinov puca oštro po podu, ali lopta odlazi zamalo pored desne vratnice.
Bilyaletdinov je u 64. minuti ostao sam na desetak metara od gola, nakon još jedne greške Nikopolidisa, ali je grčki golman uspio obraniti njegov udarac.
U 71. minuti je dobro opalio Karagounis, ali lopta je otišla pored lijeve vratnice.
Ostalo je desetak minuta do kraja susreta, Grci pokušavaju izjednačiti, dok Rusi istovremeno traže još koji pogodak kako bi poboljšali gol razliku uoči susreta sa Švedskom.
U 83. minuti iz slobodnog udarca s desne strane, na nekih 20ak metara od gola, pucao je Žirkov. Odlično je zavrnuo loptu, ali je ona otišla blizu spojnice u gol aut.
Što se Grci više otvaraju, to su Rusi opasniji iz kontri i polukontri.
U sudačkoj nadoknadi Pavljučenko je ostao sam na šesnaest metara, nakon još jedne dobre kontre, no loptu koju je trebao poslati u gol, poslao je visoko iznad vratiju.

Švedska - Španjolska 1:2
Počela je utakmica na Tivoliju. Već u prvoj minuti u prilici je bio Ibrahimović, ali loše je primio loptu pa mu je Puyol odnosi. Na drugoj strani sjajno je po desnoj strani prošao Torres, koji je zatim oštro centrirao u sredini, ali spreman je bio Mellberg i otklonio je opasnost.
U 3. minuti udarac je sa 25 metara oprobao Iniesta, a Isaksson je bio na lopti, no, nije morao reagirati jer je ona proletjela metar poviše grede. Bio je to lijep pokušaj veznjaka Barcelone. Četiri minute kasnije u prilici je bio Silva, ali je dugo petljao na lijevom krivu i na kraju krivo proigrao Torresa.
U 9. minut kvalitetnu su kontru organizirali Šveđani, a naposljetku je Ljungberg pucao sa dvadesetak metara, ali spreman je Casillas.
Gol za Španjolsku! Od 15. minute vodi Španjolska. Korner je izveo Xavi kratko za Silvu, koji sa ruba kaznenog prostora sasvim iskosa sjajno centrira u sredinu, gdje se najbolje snalazi Torres koji nogom u padu gura loptu u mrežu.
Odmah minutu kasnije uzvratila je Švedska, kada nakon dodavanja Larssona Elmander sam izlazi ispred Casillasa, doduše iskosa desno, i puca, ali lopta je pogodila samo vanjski dio mreže.
Prilika za Švedsku! U 21. minut Ibrahimović je krasno u kaznenom prostoru proigrao Larssona, koji se sa nekih desetak metara od Casillasa odlučio na lob i pogriješio. Dojma smo da je mogao puno bolje.
Sedam minuta kasnije opet prijete Šveđani. Nakon ubačaja Svenssona sa nekih četrdesetak metara od gola, najviši je bio Elmander, ali njegov udarac glavom nije bio odveć opasan za Casillasa.
U 31. minuti nakon ubačaja Elmandera sa desnog krila najviši u sredini bio je Larsson, ali je sudac Vink svirao njegov prekršaj, pokazujući da se švedski napadač malo poslužio laktom.
Gol za Švedsku! U 34. minuti Švedska je izjednačila. Svensson je proigrao Elmandera na desnoj strani, ovaj je povukao malo pa ubacio u sredinu, gdje lopta zamalo prelijeće Larssona i dolazi do Ibrahimovića, koji se dobro zagradio od Ramosa i iz okreta sa pet metara svladao Casillasa.
Nastavlja se pritisak Šveđana. U 38. minuti udarac je sa 25 metara oprobao Svensson, ali nije dobro lopta sjela na nogu. Do kraja poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika.
U 48. minuti bio je Villa u lijepoj prilici pucati sa ruba kaznenog prostora, ali se odlučio za još jedan lažnjak i izgubio loptu.
U 54. minuti pucao je sa dvadesetak metara Rosenberg, koji je ušao na poluvremenu umjesto Ibrahimovića, ali njegov šut pravovremeno blokiraju Španjolci.
Šest minuta kasnije Silva je dobro proigrao Torresa u kazneni prostor, ovaj je fintom izbacio Marchenu i snažno zapucao, ali njegov udarac nije precizan.
Prilika za Španjolsku! U 62. minuti velika prilika za Španjolsku. Krasno je Villa prošao po lijevoj strani, zatim lijepo uposlio Silvu koji je bio sam u sredini na visini šesnaesterca. Ovaj prvo fintom izbacuje Mellberga, zatim puca, ali kratko odbija Isaksson. Na odbijenu loptu pritrčao je Villa koji puca, ali opet odbija Isaksson. Odbijena lopta došla je do Fabregasa koji sa desetak metara puca, ali prazan gol spašava Daniel Andersson.
U 67. minuti Senna je na nekih trideset i pet metara prošao dvojicu švedskih igrača zatim snažno potegao sa 25 metara u donji desni kut, ali lijepom paradom brani to Isaksson. Četiri minute kasnije nakon glavometa u kaznenom prostoru Šveđana sa pet metara u padu glavom je pucao Senna, ali spreman je Isaksson.
U 75. minut dobro je Cazorla ubacio sa desne strane, a u posljednji trenutak kupi to Isaksson ispred Davida Ville. Bila je to vrlo neugodna lopta mladog Santija Cazorle. Tri minute kasnije uzvratila je Švedska.
Naime, Andersson je izveo slobodan udarac sa 40-tak metara na drugu stativu, odakle je Hannson gurnuo na drugu stativu, gdje pak na loptu za djelić sekunde kasni Henrik Larsson. U 89. minuti u prilici je bio Torres, pucao je oštro s 18 metara, ali ravno u Isakssona.
Gol za Španjolsku! U 92. minuti Španjolska ipak dolazi od pobjede. Dugu loptu poslao je Capdevilla, lopta je preletjela sve igrače, a primirio je Villa, koji gura loptu kroz noge Hanssonu, a zatim vara i Isakssona.

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Uto Jun 17, 2008 5:09 pm

dokle je stigla Hrvatska, mrzi me sada da okrecem i citam dugacke tekstove?

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Uto Jun 17, 2008 5:19 pm

Sta? Osvojila prvenstvo? Jel napokon gotovo to prvenstvo?

PočaljiNaslov: Re: Euro 2008.   Uto Jun 17, 2008 5:20 pm

MA nije bre ..sad je tek četvrt finale ..Ali hrvatska za sad ima najbolji rezultat