HIPERION

Samo opušteno i budi ono što jesi

PrijemPrijem  PortalliPortalli  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 

Tenis

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
CRNI
BLEK
BLEK

Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 44
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Čet Jan 15, 2009 4:11 pm

Berlin otkazao takmičenje teniserki

Beograd dobija i WTA turnir

Svetska finansijska kriza oseća se i u tenisu. Juče je iz sedišta WTA stigla informacija da su organizatori turnira u Berlinu odustali od održavanja takmičenja ove godine, pa će „Katar telekom open“, čiji je nagradni fond 600.000 dolara, biti izbrisan iz kalendara, a Srbija tako dobiti novu šansu da ponovo zatraži licencu za organizaciju WTA turnira.

Poznato je da su TS Srbije i porodica Ane Ivanović jesenas izrazili želju da dobiju dozvolu turnira u Lincu, ali je ta prilika propala jer su lokalne vlasti u austrijskom gradu bile oštro protiv prodaje turnira. Juče je Teniska federacija Katara, koja je bila vlasnik licence takmičenja u Berlinu, rešila je da istu vrati WTA, pa je sada neizvesno da li će se i kako popuniti rupa u kalendaru. Berlin je bio na programu sedam dana pre Rolan Garosa, tačnije od 18. maja. Predsednik Teniskog saveza Srbije Slobodan Živojinović kaže da se ništa nije promenilo kada je reč o željama Saveza da Srbija dobije WTA turnir. - I ranije sam pričao da organizovati turnir bez učešća Ane Ivanović i Jelene Janković nema nikakvog smisla. Isto mislim i sada, treba sačekati i videti kakvi su njihovi planovi. Prvo moramo da razgovaramo sa našim teniserkama, pa onda eventualno možemo da razmišljamo o turniru - rekao je prvi čovek srpskog tenisa. Živojinović je nedavno rekao da je želja TS Srbije da se turnir organizuje na jesen, pred kraj sezone, i zato je Linc bio dobra opcija. - Pitanje je gde bi taj turnir u maju mogao da se održi. Ipak, najvažnije je da vidimo kakve će biti reakcije naših teniserki, sve zavisi od njihovih planova jer je turnir po programu sedam dana pre Rolan Garosa. S predsednikom Teniskog saveza Srbije još nisu kontaktirali iz WTA i eventualno ponudili Beogradu i Srbiji organizaciju turnira umesto takmičenja u Nemačkoj. - Ne znam šta planira Leri Skot, niko iz WTA nije kontaktirao sa mnom tim povodom. Znam samo da je počelo da se ostvaruje ono što sam rekao pre nekoliko meseci, da je finansijska kriza velika i da će mnogi finansijeri biti prinuđeni da otkazuju sponzorstva. Ovo je tek početak, biće još toga - ubeđen je Živojinović. Zanimljivo je da su iz Teniske federacije Katara poručili da finansijska kriza nije razlog njihovog odustajanja, što ne deluje previše uverljivo. - Naše odustajanje nije povezano sa globalnom krizom. Jednostavno, ne želimo više da posedujemo licencu i rešili smo da je vratimo WTA turu - izjavila je portparolka Teniske federacije Katara. Reakcije iz Berlina nemačkih partnera bile su ljutite. - Duboko sam razočaran. Ne može se učiniti tako nešto, a da ne informišete partnera po ugovoru. Ovo je čudan način za prekid saradnje i zatražio sam da raspravljamo o tome - rekao je predsednik organizacionog odbora turnira u Berlinu Jozef Minderjan.

ŠAMPIONKE BERLINA (od 2000. godine)

2008. Dinara Safina (Rusija) 2007. Ana Ivanović (Srbija) 2006. Nađa Petrova (Rusija) 2005. Žistin Enan (Žistin Enan) 2004. Ameli Morezmo (Francuska) 2003. Žistin Enan (Belgija) 2002. Žistin Enan (Belgija) 2001. Ameli Morezmo (Francuska) 2000. Končita Martinez (Španija)

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Čet Jan 15, 2009 10:51 pm

Jelena Janković i Rafael Nadal prvi nosioci Australijan opena

Jelena Janković i Španac Rafael Nadal postavljeni su za prve nosioce na Otvorenom prvenstvu Australije koje u ponedeljak počinje u Melburnu, saopštili su danas organizatori tog gren slem takmičenja.

U konkurenciji tenisera drugi nosilac je Rodžer Federer, a treći Novak Đoković, koji brani šampionsku titulu. Na četvrtom mestu je Britanac Endi Mari, koji je zbog odlične forme na startu sezone proglašen za glavnog favorita.
U konkurenciji teniserki drugi nosilac je Amerikanka Serena Vilijams, potom slede Ruskinje Dinara Safina i Jelena Demetijeva, a na petom mestu je Ana Ivanović. Od 30 najboljih tenisera sveta u Melburnu neće biti samo Rusa Nikolaja Davidenka, koji je prošle sedmice povredio Ahilovu tetivu, a u ženskoj konkurenciji nedostaju prošlogodišnja pobednica Ruskinja Marija Šarapova i Kineskinja Na Li.
Žreb za Otvoreno prvenstvo Australije biće obavljen u petak.

Nosioci u muškoj konkurenciji:

1. Rafael Nadal (Španija) 2. Rodžer Federer (Švajcarska) 3. Novak Đoković (Srbija) 4. Endi Mari (V. Britanija) 5. Žo Vilfried Conga (Francuska) 6. Žil Simon (Francuska) 7. Endi Rodik (SAD) 8. Huan Martin Del Potro (Argentina) 9. Džejms Blejk (SAD) 10. David Nalbandijan (Argentina) 11. David Ferer (Španija) 12. Gael Monfils (Francuska) 13. Fernando Gonzales (Čile) 14. Fernando Verdasko (Španija) 15. Stanislas Vavrinka (Švajcatska) 16. Robin Soderling (Nemačka) 17. Nikolas Almagro (Španija) 18. Igor Andrejev (Rusija) 19. Marin Čilić (Hrvatska) 20. Tomas Berdih (Češka) 21. Tomi Robredo (Španija) 22. Radek Stepanek (Češka) 23. Mardi Fiš (SAD) 24. Rišar Gaske (Francuska) 25. Ivo Karlović (Hrvatska) 26. Marat Safin (Rusija) 27. Felisijano Lopes (Španija) 28. Pol-Anri Matje (Francuska) 29. Dmitri Tursunov (Rusija) 30. Rajner Šitler (Nemačka) 31. Jirgen Melcer (Austrija) 32. Filip Kolšrajber (Nemačka)

Nosioci u ženskoj konkurenciji

1. Jelena Janković (Srbija) 2. Serena Vilijams (SAD) 3. Dinara Safina (Rusija) 4. Jelena Dementijeva (Rusija) 5. Ana Ivanović (Srbija) 6. Venus Vilijams (SAD) 7. Vera Zvonareva (Rusija) 8. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 9. Agnješka Radvanska (Poljska) 10. Nađa Petrova (Rusija) 11. Karoline Voznjacki (Danska) 12. Flavia Peneta (Italija) 13. Viktorija Azarenka (Belorusija) 14. Peti Šnider (Švajcatska) 15. Aliz Korne (Francuska) 16. Marion Bartoli (Francuska) 17. Ana Čakvetadze (Rusija) 18. Dominika Cibulkova (Slovačka) 19. Danijela Hantuhova (Slovačka) 20. Ameli Morezmo (Francuska) 21. Anabel Medina Gariges (Španija) 22. Ženg Đi (Kina) 23. Agnes Savai (Mađarska) 24. Sibil Bamer (Austrija) 25. Kaja Kanepi (Estonija) 26. Ai Sugijama (Japan) 27. Marija Kirilenko (Rusija) 28. Frančeska Skjavone (Italija) 29. Alisa Klejbanova (Rusija) 30. Aleksandra Voznijak (Kanada) 31. Alona Bondarenko (Ukrajina) 32. Tamarine Tanasugarn (Tajland)

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pet Jan 16, 2009 1:10 pm

Najbolji srpski teniser eliminisan sa turnira u Sidneju

Đoković ispao, Zimonjić i Nestor u finalu

Srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u finale međunarodnog turnira u Sidneju pošto je jutros izgubio od Finca Jarka Nieminena sa 6-4, 7-6 (7-3).

Protivnik Nieminenu u završnom meču turnira, čiji je nagradni fond 484.750 dolara, biće David Nalbandian iz Argentine. On je u drugo polufinalnom duelu pobedio Francuza Rišara Gaskea sa 6-4, 6-3.

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali u finale u konkurenciji parova, pobedom 2-6, 7-5, 10-5 protiv Poljaka Marčina Matkovskog i Marijuša Firstenberga.
Nestor i Zimonjić, koji su prvi nosioci u konkurenciji parova, igraće u finalu protiv Amerikanaca Boba i Majka Brajana, javlja AP.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Sub Jan 17, 2009 1:34 pm

Poraz Zimonjića i Nestora u finalu

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor poraženi su u finalu Sidneja od braće Boba i Majka Brajana iz SAD sa 2:0, po setovima 6:1, 7:6.

Braća Brajan su prvi set odigrala znatno sigurnije od prvog dubla sveta, oduzevši dva puta servis srpsko-kanadskom paru i dobivši taj deo igre sa 6:1. U drugom setu oba dubla su uspešno čuvala svoj servis, a Zimonjić i Nestor su spasili pet brejk lopti. Iako su Zimonjić i Nestor poveli sa 3:0 u taj-brejku, Amerikanci su preokrenuli rezultat na 7:3 i pobedili.

Milicajac
Milicajac

Muški
Broj poruka : 1764
Godina : 38
Datum upisa : 12.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Sub Jan 17, 2009 2:55 pm

AUSTRALIAN OPEN
Moguć susret Karlovića i Ančića u 2. kolu

Spravljen je ždrijeb za glavni turnir Australian Opena, prvog teniskog
Grand Slama sezone u Melbourneu. U muškom dijelu nastupit će petorica
hrvatskih predstavnika.Marin Čilić jedini je od hrvatskih tenisača u donjem dijelu ždrijeba. U
1. kolu igrat će protiv Južnoafrikanca Kevina Andersona, 108. igrača
svijeta, s kojim se dosad nije susretao. Prođe li Marin prvu prepreku,
čeka ga pobjednik dvoboja između Srbina Janka Tipsarevića i Španjolca
Oscara Hernandeza. Tipsarevića je Čilić pobijedio prošlog tjedna u
četvrtfinalu ATP turnira u Chennaiju, kojeg je kasnije i osvojio. Ivo Karlović i Mario Ančić mogli bi se sastati u 2. kolu. Karlović,
postavljen za 25. nositelja, prije toga bi u 1. kolu trebao svladati
Španjolca Daniela Gimeno-Travera, 90. igrača na ulaznoj ATP ljestvici
protiv kojeg dosad još nije igrao, dok je prvi protivnik Marija Ančića
u Melborneu Talijan Filippo Volandri koji je taj nastup izborio
današnjom pobjedom u kvalifikacijama.Ivan Ljubičić otvorit će nastup na Australian Openu dvobojem protiv
Rusa Igora Kunjicina. Njih su dvojica jedini dosadašnji meč odigrali
još prije 10 godina na Futuresu u Zagrebu, kada je Ivan bio bolji u dva
seta. Kunjicin je trenutno 43., a Ljubičić 55. igrač svijeta. Pobjednik
tog dvoboja ide u 2. kolu na boljeg iz susreta 5. nositelja i
prošlogodišnjeg finalista u Melbourneu, Francuza Jo-Wilfrieda Tsonge i
Argentinca Juana Monaca. No, Tsongin nastup je još neizvjestan zbog
bolova u leđima. Roko Karanušić mogao bi u Melbourneu igrati protiv najboljeg tenisača
svijeta Rafaela Nadala. Karanušićev protivnik u 1. kolu je Francuz
Florent Serra, 58. tenisač svijeta, a pobjednik tog meča čeka u 2. kolu
pobjednika susreta između Nadala i Belgijanca Cristophea Rochusa. Dodajmo da će 2. nositelj, Švicarac Roger Federer u 1. kolu igrati
protiv Talijana Andreasa Seppija, a 3. nositelj i branitelj naslova u
Melbourneu, Srbin Novak Đoković, na startu turnira čeka tenisača iz
kvalifikacija. U ženskom turniru hrvatski tenis zasad još nema svoje predstavnice, ali
bi ih mogao imati. Jelena Kostanić-Tošić i Karolina Šprem prošle su dva
kola kvalifikacija. Obje su na korak do glavnog turnira. Kostanić-Tošić
će u 3. kolu igrati protiv Britanke Elene Baltache, a Šprem protiv
Mađarice Katalin Marosi.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Bela

Ženski
Broj poruka : 291
Godina : 34
Datum upisa : 14.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Ned Jan 18, 2009 8:09 pm

Australian Open pocinje sutra....navijte satove

ja ne planiram da pratim,umesto tenisa pratim rukomet...zanimljiviji je
Nazad na vrh Ići dole
CRNI
BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pon Jan 19, 2009 12:37 am

Navijte satove - srpska je noć u Melburnu

Ljubitelji tenisa dočekali su svoj dan. U Melburnu noćas počinje prvi grend slem sezone – Otvoreno prvenstvo Australije, koje će srpska javnost pratiti sa velikom pažnjom. Titulu brani Novak Đoković, a poput njega i Jelena Janković i Ana Ivanović nalaze se među glavnim favoritima za osvajanje turnira koji se igra za nagradni fond od 23,14 miliona australijskih dolara.

Zanimljivo je da će svi naši predstavnici u singlu, Jelena Janković, Ana Ivanović, Novak Đoković, Janko Tipsarević i Viktor Troicki, noćas igrati prve mečeve. Najpre će na teren Ana, pa Jelena, a onda i Novak. Najbolja teniserka sveta sastaje se sa 104. na listi, Ivon Mojzburger iz Austrije. Shodno rangu, Beograđanka kaže da je izuzetno spremna za ovaj, ali i sve naredne mečeve do prve grend slem titule u karijeri.
– Ne moram ništa da dokazujem kada budem koračala „Melburn parkom“. Želim na teren da izađem s osmehom i bez pritiska zbog mojih rezultata na grend slemovima, sigurno nisu najgori. Planiram da osvojim najvažniji trofej u tenisu, ali moj osnovni cilj je da nastavim da napredujem, jačam i podignem igru na najviši nivo – kaže Jelena Janković.
Najbolja teniserka sveta proteklih dana se borila sa virusom, zbog kojeg se povukla sa egzibicionog turnira u Hongkongu i u Melburn je stigla bez takmičarskog duela. Kako će se to odraziti na njenu igru ili poziciju na WTA rang-listi, videćemo. Uglavnom Serena Vilijams je izjavila da je ona prvi reket sveta, a ne Jelena.
– Svaki igrač može verovati da je najbolji na svetu. Ja smatram da sam najbolja, Ana Ivanović i Serena verovatno misle isto. Sviđa mi se pozicija broja jedan. To je ogromno dostignuće, sve devojke žele da budu u mojim patikama i zato ću se truditi da ostanem gde sam sada. Moj san je da osvojim sva četiri grend slema i mogu da igram dobro na svim podlogama. Kao profesionalac morate verovati u sebe, svi mi dolazimo na turnire sa tim ubeđenjem, ali najbolji će za dve nedelje trofej držati u rukama – dodala je Jelena.
Australijance će najviše zanimati šta radi njihova ljubimica Ana Ivanović. Finalistkinja Ozi opena iz 2008. kaže da uživa u Melburnu, i da je spremna da ove sezone napravi korak više u odnosu na prošlu.
– Nekoliko puta sam imala trening na centralnom terenu, veoma je lepo igrati tamo. Osećam se jako dobro uoči turnira.
Na prvom grend slemu svako će pokušati da da najbolje od sebe. Sestre Vilijams, Jelena Janković, Dinara Safina, Elena Dementijeva, sve one igraju dobro u ovom trenutku. Mislim da ta ujednačenost zato i izaziva toliko interesovanje za nas. Mislim da niko ne može sa sigurnošću reći ko će biti pobednik u ženskoj konkurenciji – kaže Ivanovićeva.
Ipak, Ana je malu prednost dala sestrama Vilijams u odsustvu prošlogodišnje pobednice Marije Šarapove.
– Venus i Serena su veoma teške protivnice. Obe snažno udaraju i vrlo su opasne. Svaki meč protiv njih je izuzetno naporan, ali isto tako i drugačiji. Definitivno, njih dve su kandidatkinje za titulu – rekla je Ana, koja se sastaje sa Nemicom Julijom Georges.
Pobednici Rolan Garosa prija Australija, pa i visoke temperature. A očekuje se će da tokom prve nedelje turnira temperatura biti oko 30 stepeni.
– U stvari, ja uživam da igram na vrućini. Provela sam dosta vremena u Kvinslendu, a tamo je prilično vruće i vlažno. Ali ovde u Melburnu vreme se dosta menja. Poslednjih par dana su se očekivale visoke temperature, a bile su prilično niske – konstatovala je nekadašnji broj jedan, i dodala da ne razmišlja o tome ko je najbolji na svetu.
Ana se nada da će imati priliku da ode na surfovanje, pre nego što krene na meč Fed kupa protiv Japana, koji se početkom februara igra u Beogradu.
– Čula sam da postoje plaže koje su udaljene sat, sat i po vožnje i na kojima može da se surfuje. Volela bih da odem tamo, možda posle turnira, ako budem imala prilike da surfujem, iću ću. Ali, svi ti napadi ajkula su me malo uplašili – rekla je Ivanovićeva.
Novak Đoković još nije pokazao šampionsku formu iz Melburna 2008, ali se nada da će to u naredne dve nedelje dogoditi. On je početkom godine na startu turnira u Brizbejnu izgubio od Letonca Ernesta Gulbisa, zbog čega je morao da se prijavi za Sidnej. Na tom turniru stigao je do polufinala, ali utisak je da nije pokazao tenis na koji je navikao svoje navijače.
– Nadam se da ću u narednom periodu steći prošlogodišnju formu sa Australijen opena. Tek je početak sezone, i fokusiran sam samo na neke stvari. Dugo nisam imao mečeve, ali svi igrači sporije startuju. Nadam se da ću se vratiti – rekao je branilac titule, koji u prvom kolu igra sa kvalifikantom Andreom Stopinijem.
Prošlogodišnji polufinalista i svetski broj dva Rodžer Federer iznenadio se kad je čuo da je Endi Marej po mišljenju stručnjaka i kladionica prvi favorit za titulu u Melburnu.
– On nikada nije osvojio grend slem. Novak ovde brani titulu, a Rafa je prošle godine imao sjajnu sezonu, a ja sam osvojio poslednji grend slem u 2008. Čudi me to što čujem.

Zimonjić i Nestor bez trofeja u Sidneju

Srpsko-kanadski dubl Nenad Zimonjić i Danijel Nestor ostali su bez trofeja na turniru u Sidneju, pošto su ih u finalu pobedili Amerikanci Majk i Bob Brajan sa 6:1, 7:6. Zimonjić i Nestor tako su i drugu nedelju zaredom ostali bez trofeja, budući da su i u Dohi, takođe u finalu, zaustavljeni od Španaca Rafaela Nadala i Marka Lopeza. Ostaje im uteha u čeku na 12.700 dolara, odnosno 150 ATP bodova.

Nadal: Pomeriti početak turnira

Najbolji teniser sveta Rafael Nadal i Britanac Endi Marej podržali su predlog mnogobrojnih tenisera, među kojima su Novak Đoković i Rodžer Federer, da se Australijen open umesto u januaru igra u februaru.
– Bilo bi dobro kada bi se prvi grend slem igrao malo kasnije. Ne mogu da govorim u ime svih tenisera, ali verujem da svi mislimo isto. Počnete sezonu i samo nedelju dana kasnije igrate jedan od najvažnijih turnira u sezoni – rekao je Nadal.

Satnica naših tenisera na Ozi Openu

(noć, nedelja na ponedeljak)

Rod Lejver arena

Jelena Janković – Ivon Mojsburger (2. meč dana, ne pre 03.00)
Novak Đoković – Andrea Stopini (3. meč dana, ne pre 04.30)

Hisens arena

Ana Ivanović – Julija Georges (prvi meč, 01.00)
Jelena Dokić (SRB/AUS) – Tamira Pazek (3. meč, ne pre 04.30)

Teren broj 5

Viktor Troicki – Alberto Martin (2. meč, ne pre 02.30)
Janko Tipsarević – Oskar Ernandez (4. meč, ne pre 07.00)

*prvi mečevi počinju u 11.00 po australijskom, odnosno 01.00 po srednjoevropskom vremenu)

Bolitijeri: Novače, šta je u tvojoj glavi?

U Đokovićev učinak na Ozi Openu 2009, Nik Bolitijeri, vlasnik čuvene teniske akademije na Floridi, ne veruje. Najveće šanse za pobedu dao je Endiju Mareju, a kladio bi se na Rafaela Nadala.
– Novače, ovako stoje stvari: „Ti si branilac titule!“ U 2008. bilo je uspona i padova, a ova godina je već počela porazima. Ako se pogleda njegova igra, u njoj nema puno slabosti, ali ono što je nepoznanica je šta se dešava u njegovoj glavi. Imati igrača kao što je Đoković na ATP turu je sjajna stvar za teniske navijače, ali on mora da prihvati pravilo o vremenu za servis i da se kloni nevolja zbog tapkanja loptice! Mora da bude spreman da se bori i da bude spreman da igra od momenta kada kroči na teren. Mislim da se može naći u nezgodnoj situaciji, ali vidim ga u drugoj nedelji turnira – objasnio je Bolitijeri.

Milicajac
Milicajac

Muški
Broj poruka : 1764
Godina : 38
Datum upisa : 12.03.2008

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pon Jan 19, 2009 11:51 am

Uspješan start Marina Čilića

Najbolje rangirani hrvatski tenisač Marin Čilić izborio je plasman u
drugo kolo Australian Opena pobjedom protiv Južnoafrikanca Kevina
Andersona. Bilo je 6:3, 6:2, 6:7(4), 6:3.Čilić je dobru formu pred prvi Grand Slam turnir sezone najavio
osvajanjem ATP turnira u indijskom Chennaiju, a brzo se privikao i na
australsku vrućinu. U prvom međusobnom ogledu protiv 108. tenisača svijeta, Čilić je
pokazao autoritet i, uz iznimku trećeg seta koji je izgubio, nakon
ruleta 13. igre dokazao da mu tenisač iz Južnoafričke Republike
kvalitetom nije dorastao. Devetnaesti nositelj turnira za proboj u 3. kolo Australian Opena igrat
će protiv boljeg iz ogleda Srbina Janka Tipsarevića (pobijedio ga u
Chennaiju 2:1 u setovima) i Španjolca Oscara Hernandeza (nisu se
susretali). Izuzev ekshibicijskog turnira u Kooyongu Čilić ove sezone ne zna za
poraz te mu je ovo šesta uzastopna pobjeda ove godine. Dodajmo da je
Čilićev najbolji rezultat u Australiji plasman u četvrto kolo ostvaren
prošle godine. U turniru više ne stanuje finalist iz 1997. godine, Španjolac Carlos
Moya. Bolji od njega bio je ruski tenisač Jevgenij Korolev nakon 3:0 u
setovima.
Australian Open, tenisači, 1. kolo:

Čilić (19) – Anderson 6-3, 6-2, 6-7(4), 6-3

Hrbaty – Isner 7-6(4), 2-6, 6-2, 7-5

Ferrer (11) – Gremelmayr 6-1, 6-7(6), 6-1, 6-7(4), 6-4

Soderling (16) – Kendrick 5-7, 6-4, 6-4, 7-5

Robredo (21) – Reynolds 6-2, 7-5, 6-1

Wawrinka (15) – Minar 6-1, 2-6, 7-5, 7-6(9)
Nazad na vrh Ići dole
CRNI
BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pon Jan 19, 2009 7:28 pm

Pobede svih srpskih predstavnika u Melburnu

Četvoro srpskih predstavnika na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu uspešno je danas počelo takmičenje u Melburnu.

Aktuelni šampion Australijan Opena u muškoj konkurenciji Novak Đoković, koji je postavljen za trećeg nosioca, pobedio je 220. tenisera sveta Andreu Stopinija iz Italije sa 3:0 (6:2, 6:2, 7:5). Đoković će u drugom kolu turnira prvi put igrati sa 68. teniserom sveta Žeremijem Šardijem iz Francuske. Šardi je na startu prvog grend slema sezone eliminisao 101. igrača na ATP listi Markosa Danijela iz Brazila - 3:0 (6:4, 6:4, 6:1).

Pobedu u muškom singlu ostvario je i Viktor Troicki, koji je eliminisao 99. tenisera sveta Alberta Martina iz Španije pobedivši ga sa 3:1 (6:3, 3:6, 6:2, 6:4). Naredni protivnik 53. tenisera sveta biće 21. nosilac u Melburnu Tomi Robredo iz Španije.

Robredo je danas pobedio 69. tenisera sveta Bobija Rejnoldsa iz SAD sa 3:0 (6:2, 7:5, 6:1). Sigurne su bile i obe srpske predstavnice u ženskom singlu. Najbolja teniserka sveta i prošlogodišnja polufinalistkinja Otvorenog prvenstva Australije Jelena Janković ubedljivo je pobedila 104. igračicu na WTA listi Ivon Mojsburger iz Austrije sa 2:0 (6:1, 6:3). Jankovićeva, prvi nosilac turnira, u drugom kolu igraće sa 110. teniserkom sveta Kirsten Flipkens iz Belgije, koju je savladala 2006. godine na Otvorenom prvenstvu SAD.

Belgijanka je u prvom kolu eliminisala Rosanu De Los Rios iz Paragvaja sa 2:0 (6:3, 6:2). Prošlogodišnja finalistkinja grend slema u Melburnu Ana Ivanović savladala je 107. teniserku sveta Juliju Gerges iz Nemačke, takođe sa 2:0 (7:5, 6:3). Ivanovićeva, peta teniserka sveta, u narednom kolu sastaće se sa Albertom Brijanti iz Italije, trenutno 169. igračicom na WTA listi.

Brijantijeva je prethodno iznenadila 77. teniserku sveta Janinu Vikmajer iz Belgije, koju je pobedila sa 2:0 (6:4, 6:2). Srbiju će danas u Melburnu predstavljati i 46. igrač sveta Janko Tipsarević, koji će odmeriti snage sa Špancem Oskarom Ernandesom, koji je trenutno 67. na ATP listi.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Uto Jan 20, 2009 1:27 pm

Tipsarević posle pet setova do drugog kola u Melburnu

Srpski teniser Janko Tipsarević danas je posle velike borbe pobedio 67. igrača sveta Oskara Ernandesa iz Španije sa 3:2 (4:6, 6:1, 6:3, 4:6, 6:0) i plasirao se u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije.

Prvi set je odlučen u trećem gemu, kada je Ernandes napravio jedini brejk u tom delu igre. Tipsarević, 46. teniser sveta, u prvom setu nije imao šansi da oduzme servis protivniku, dok je u drugom imao dve i obe je iskoristio, pa je posle sigurne igre u tom delu meča stigao do izjednačenja. Dva brejka Tipsarević je napravio i u trećem setu u kome je imao čak osam šansi.

Četvrti set, ipak, pripao je Ernandesu, koji je prvi brejk napravio u trećem gemu, ali je Tipsarević u osmom izjednačio na 4:4 samo da bi u sledećem ponovo izgubio servis. Ernandes je ubrzo i stigao do izjednačenja od 2:2 u setovima. Situacija se u odlučujućem, petom setu potpuno preokrenula u korist Tipsarevića, koji nije izgubio ni gem, iako je u trećem morao da spasi tri, a u petom još jednu brejk šansu Ernandesa.

Srpski teniser je tako počeo da opravdava pažnju koja mu je posvećena na sajtu Otvorenog prvenstva Australije na kome je danas objavljen članak pod naslovom "Tipsarević stvara sebi ime".

Autor teksta je podsetio na prošlogodišnji nastup Tipsarevića u Melburnu i poraz u trećem kolu od tada najboljeg tenisera sveta Rodžera Federera, ali tek posle 18 gemova u poslednjem, petom setu.

Dalje se navodi da je Tipsarević u 2008. godini imao mnogo manje oscilacija nego ranije i da je "shvatio da nije baš toliko anoniman".

"Dosta sam naučio iz prošlogodišnjeg iskustva. Volim da igram u Australiji gde ima dosta srpskih navijača, pa se osećam kao kod kuće", kazao je Tipsarević u tekstu i dodao da se za prvi grend slem sezone spremao trenirajući između 12 i tri sata popodne, kada su najveće vrućine.

"Moram da naučim da se borim sa vrućinom, pošto nikada neću biti u svetskom vrhu ako ne mogu da igram u ovakvim uslovima", rekao je Tipsarević, koji će u drugom kolu igrati protiv 19. nosioca Marina Ćilića iz Hrvatske.

Ćilić je eliminisao 108. tenisera sveta Kevina Andersona iz Južne Afrike sa 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 6:3). Tipsareviću će duel drugog kola Australijan opena biti prilika da se Ćiliću revanšira za poraz, koji je ranije ovog meseca doživeo u četvrtfinalu turnira u Čenaju - 1:2 (4:6, 6:0, 4:6). Hrvatski teniser kasnije je i osvojio titulu u Čenaju.

"Više volim da igram na velikim terenima. Dobro je i što ih se ne plašim, kao što se ne plašim ni velikih tenisera. Ne plašim se da ih pobedim na velikim terenima. Znam da na tvrdoj podlozi mogu da pobedim svakoga na svetu, ako budem bio koncetrisan tokom celog meča", istakao je Tipsarević.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Sre Jan 21, 2009 12:16 am

Pašanski u drugom kolu

Srpski teniser Boris Pašanski uspešno je startovao na čelendžer turniru u čileanskom gradu Ikikeu pobedivši u prvom kolu Italijana Enrika Burcija sa 2:1 u setovima - 6:3, 3:6, 6:3.

Pašanski, 172. na ATP listi, u drugom kolu će se sastati sa argentinskim veteranom 30. godišnjim Marijanom Sabaletom, koji je 2000. bio 21. teniser sveta, a trenutno zauzima 1.140. poziciju.

Turnir u Ikikeu se igra za nagradni fond od 35.000 dolara.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Sre Jan 21, 2009 10:07 am

Ana, Jelena i Novak u trećem kolu, kraj za Janka i Viktora

Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Australian opena nakon što je u dva seta savladala italijansku teniserku Albertu Brijanti – 6:3, 6:2. Pored Ane Ivanović plasman u treće kolo je posle sjajne igre obezbedio Novak Đoković, Jelena Janković je poslednja završila meč i takođe obezbedila narednu rundu, a njihov uspeh nisu uspeli da ponove Janko Tipsarević i Viktor Troicki koji su posle dva kola završili učešće na ovgodišnjem turniru.

Peta igračica sveta odigrala je daleko bolje nego na debiju na ovogodišnjem turniru i mada joj 169. igračica sveta nije ostala dužna meč je potrajao i duže nego što je morao.
U prvom setu viđena su tri brejka, a dva u korist Ane Ivanović koja je uspela da posle maratonskog osmog gema povede sa 5:3 posle 22 odigrana poena. Usledio je pobednički gem za osvajanje prvog seta koji je trajao gotovo 60 minuta.

Iako se Brijantijeva nije predavala, Ana je sjajno ušla u drugi set, pa je čas posla povela sa 3:0 i najavila rutinsku završnicu.
Italijanska teniserka je potom povredila leđa, a posle medicinskog tajm auta i nekoliko minuta pauze vratila se na teren i nonšalantno uzela dva gema za redom – 3:2. Brijanti je ujedno osvojila i svoj poslednji gem na meču, jer je Ana do kraja vratila igru s početka seta i sa nova tri vezana gema obezbedila plasman u treće kolo - 6:3, 6:2.
"Mislim da sam u odnosu na prvi meč znatno unapredila svoju igru. Bila sam daleko više posvećena, a posebno me je radovala činjenica da sam dosta izlazila na mrežu. Ima još nekih segmenata u igri koje bih želela da poboljšam, ali se na ovakvim tunirima igra vremenom popravlja sa sve boljim protivnicima", rekla je posle meča Ana Ivanović uz konstataciju da je protiv sebe imala veoma nezgodnu teniserku.
Ivanovićevu u trećem kolu očekuje duel protiv ruske teniserke Alise Klejbanove koja je posle tri seta savaldala Francuskinju Stefani Koen-Aloro sa 6:1, 3:6, 6:2.

Janko Tipsarević se očekivano dugo zadržao na terenu, ali mu ni nešto više od tri sata igre nije bilo dovoljno da savlada 19. nosioca Marina Čilića. Hrvatski teniser slavio je posle četiri seta - 6:2, 6:3, 4:6, 6:3.
Čilić je u prvom setu osvojio ključni brejk za vođstvo od 4:2, posle čega je sa dva uzastopna gema osvojio prvi set.
Tipsarević je odlično krenuo u nastavku meča, ali je dozvolio da posle vođstva od 3:0 Čilić veže neverovatnih šest gemova i povede sa 2:0 u setovima - 6:3!
Iako je Janko uspeo da u trećem setu za jedan brejk konačno nadvlada rivala i osvoji premijerni set (6:4), Čilić se nije dao iznenaditi pa je u odlučujućem setu slavio sa 6:3 i posle svega prikazanog zasluženo obezbedio plasman u treće kolo.
Ništa bolje od Tipsarevića nije prošao ni Viktor Troicki koji je posle tri seta poražen od španskog tenisera Tomija Robreda - 6:1, 6:3, 6:0.
Od Troickog se očekivao veći otpor 21. nosiocu na ovogodišnjem turniru kome ni činjenica da ga više ne krasi nekadašnje forma, kao i da mu tvrda podloga ne leži nije smetala da relativno lako obezbedi plasman u treće kolo

Definitivno najbolju partiju u do sada odigranim mečevima pružio je Novak Đoković koji je posle sjajne partije praktično zbrisao sa terena Francuza Šardija – 7:5, 6:1, 6:3!
Meč je krenuo u veoma sigurnom ritumu oba tenisera koji su vredno osvajali gemove na svoj servis, da bi Đoković u finišu uspeo da načini brejk i osvoji prvi set rezultatom 7:5. Sve ostalo bilo je prilično jednostavno kada je u pitanju igra trećeg tenisera sveta. Đoković je u drugom setu popravio ritern, a kada je našao rešenje za odličan servis 68. tenisera sveta, rastrčao se po terenu i za 23 minuta poveo sa 2:0 – 6:1.
Novak je nastavio da melje rivala i u odlučujućem trećem setu, a pri rezultatu 4:0 dozvolio je Šardiju da konačno poentira i prekine seriju od 11 izgubljenih gemova za redom.
Francuski teniser došao je do daha u samom finišu trećeg seta kada je uspeo da smanji na 5:2, a potom je brejkom onemogućio Đokovića da privede meč kraju. Iako nešto opušteniji, Đoković nije dozvolio da se meč otegne duže nego što bi želeo, pa je već u sledećem gemu uzvratio brejkom čime je obezbedio plasman u treće kolo bez izgubljenog seta – 7:5, 6:1, 6:3. Protivnik Đokovića u narednoj rundi biće pobednik duela Delić - Matije.

Konačno, u trećem kolu gledaćemo i Jelenu Janković kojoj je uz malo više problema ipak bilo potrebno dva seta da eliminiše Kirsten Flipkens – 6:4, 7:5.
Prva teniserka sveta uspela je da u finišu prvog seta osvoji ključni brejk za pobedu od 6:4, da bi u drugom setu nadoknadila prednost belgijske teniserke od 3:1.Popularna "Džej Džej" uspela je da do kraja drugog seta (62 minuta) opravda ulogu favorita pa je posle trijumfa od 7:5 obezbedila plasman u treće kolo i duel sa japanskom teniserkom Ai Sugijamom.

Srbi u Melburnu:

Rod Lejver arena

Ivanović - Brijanti 6:3, 6:2
Đoković - Šardi 7:5, 6:1, 6:3
Hajsens arena
Janković - Flipkens 6:4, 7:5
Teren broj 2
Tipsarević - Čilić 2:6, 3:6, 6:4, 3:6
Teren broj 18
Troicki - Robredo 1:6, 3:6, 0:6

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Čet Jan 22, 2009 2:35 pm

Zimonjić i Nestor uspešni, ispali Troicki, Tipsarević i Vemić

Najbolji dubl sveta Nenad Zimonjić/Danijel Nestor je očekivano lako obezbedio dalji plasman u 2. kolo na Australijan openu, dok su ostali predstavnici Srbije u dublu eliminisani. Posle poraza u singlu Viktor Troicki i Janko Tipsarević završili su takmičenje i u konkurenciji parova gde su u prvom kolu pretrpeli poraz posle dva seta, dok je srpsko-hrvatski dubl Dušan Vemić/Lovro Zovko poražen posle preokreta.

Današnje takmičenje na terenu broj 13 zatvorili su prvi nosioci Nenad Zimonjić i kanadski teniser Danijel Nestor ubedljivom pobedom nad francuskim dublom Žil Simon/Žeremi Šardi - 6:3, 6:2, za tačno 60 minuta. Zimonjić i Nestor u 2. kolu dubla igraju protiv poljsko-austrijske kombinacije Lukaž Kubot/Oliver Marah, koji su lako pobedili Rajnera Šutlera i Jen Hsun Lua sa 6:2, 6:1.

Tipsarević i Troicki su ranije, posle nešto manje od 90 minuta igre izgubili od argentinske kombinacije Huan Monako/Lukas Arnold Ker rezultatom 6:3, 7:6. Tipsarević i Troicki prethodno su napustili takmičenje u singl konkurenciji gde su zajedno osvojili jedan set.
Tipsarević je izgubio od Marina Čilića sa 2:6, 3:6, 6:4, 3:6, dok je Troicki doživeo maksimalan poraz proriv Španca Tomija Robreda – 1:6, 3:6, 0:6.

Dušan Vemić i Lovro Zovko su ostali duže na terenu 12 u duelu protiv američke kombinacije Radživ Ram/Bobi Rejnolds i poraženi su posle preokreta - 4:6, 6:4, 6:2.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Čet Jan 22, 2009 2:43 pm

Verbalni sukobi srpskih, bosanskih i hrvatskih navijača u Melburnu

Delić je posle pet setova uspeo da pobedi 28. nosioca 1:6, 3:6, 6:3, 7:6, 9:7.
Teniser SAD Delić rekao je da shvata da se našao u, kako je rekao "cirkusu", ali da nije imao kontrolu nad gledaocima, čija je buka uticala na koncentraciju tenisera u poslednja dva seta.
"Nisam mogao da kontrolišem situaciju, iako sam pokušavao. Žao mi je Pola i posle meča sam mu se zbog toga izvinio", rekao je Delić, čiji su se roditelji odselili u Ameriku kada je imao 14 godina.
Matje je rekao da su gledaoci bili bučni kao navijači na fudbalskim utakmicama i dodao da nisu poštovali tenisere. Takođe, na bosanske navijače žalio se i Delićev protivnik iz prvog kola Tejlor Dent. Dentov otac Fil optužio je navijače da su se podsmevali i uznemiravali njegovog sina.
Međutim, na meču navijači su se međusobno vređali, a Delić je odbio da prevede parole koje su gledaoci upućivali jedni drugima.
Mediji su naveli da su srpski navijači po završetku meča između Novaka Đokovića i Žeremija Šardija ušli na teren broj 13, gde je svoj meč igrao Delić.
Na Otvorenom prvenstvu Australije 2007. godine srpski i hrvatski navijači potukli su se u Melburn Parku, a više od 150 ljudi je izbačeno sa tribina zbog tuče, gađanja flašama i zastavama.
Delić je istakao da je svestan "moguće katastrofe" među navijačima, jer u trećem kolu igra protiv srpskog tenisera i branioca titule Novaka Đokovića.
"Nadam se da meč sa Novakom neće da se pretvori u treći svetski rat. Pokušaću da razgovaram sa navijačima i objasnim im da ne smemo da se osramotimo pred celim svetom. Nadam se da će i Novak učiniti isto. Moramo da ostavimo politiku, to nije ni moja ni njegova krivica. Ovde smo zbog tenisa", zaključio je Delić.
Delić je dodao da je preko veb sajta u kontaktu sa svojim navijačima iz Australije i da će razgovarati sa članovima bosanske zajednice u Melburnu.
"Volim te navijače, pomažu mi tokom mečeva, ali danas su stvari bile loše", rekao je.
Nepristojnih "prozivki" bilo je i tokom duela Tipsarević - Čilić, a posle duela izbila je i manja tuča u jednom baru.

Organizatori Australijan opena još nisu komentarisali ponašanje navijača.
Policija, koja je zadužena za obezbeđenje turnira, upozorila je gledaoce da će zbog nepristojnih i uvredljivih parola biti kažnjeni. Navijači će se suočiti sa zatvorskim i novčanim kaznama, izbacivanjem sa meča kao i zabranom ulaska na terene Melburn Parka.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pet Jan 23, 2009 9:47 am

Đoković u osmini finala

Novak Đoković se plasirao u osminu finala Australijan opena posle više od tri sata igre, dosta posla, jednog velikog pada u igri i pobede nad američkim teniserom Amerom Delićem – 6:2, 4:6, 6:3, 7:6 (4).

Novak je svoj meč 3. kola otvorio u istom ritmu u kom je završio duel sa Šardijem – odličan servis, precizni udarci i agresivna igra koja je nedostajala na proteklih nekoliko turnira su mu doneli brejk posle 15-ak minuta igre za 3:1. Aktuelni šampion je nastavio da smireno i sa lakoćom koristi Delićeve greške, koga ni nešto sigurniji servis u finišu seta nije spasao novog brejka za rutinskih 6:2, 1:0 za Đokovića posle 32 minuta igre.
Pauza je ipak više prijala Deliću, koji je značajno podigao nivo igre, dok je Novak neočekivano spustio tempo. To se odrazilo na rezultat u petom gemu, kada je sve slabiji prvi servis Đokovića uz loš izbor udaraca omogućio njegovom rivalu da napravi brejk. Igrač sa najvećim brojem asova u dosadašnjem toku turnira je uz malo problema sačuvao prednost i poveo sa 4:2, posle čega je bio na korak i od novog brejka. Novak je uspeo da se odbrani i činilo se da će ponovo preuzeti inicijativu, ali je buđenje stiglo nešto kasnije. Delićeve dve propuštene prilike da reši set nisu ni malo uzdrmale njegovo samopouzdanje, pa je pametnom defanzivom, promenom ritma i snažnim paralelama stigao do šanse da servira za izjednačenje. Nju je iskoristio u svom stilu, sa četiri odlična servisa na koje Đoković nije imao odgovor – 6:4 za tačno 50 minuta i 1:1 u setovima.

Novakov odgovor je stigao na startu trećeg seta, kada je na najbolji mogući način iskoristio dve dvostruke servis greške sa druge strane i stigao do vođstva od 2:0. U možda i najbitnijem periodu meča, Đoković se zatim spasao od dve brejk lopte i cementirao svoju prednost na 3:0. Tada je bilo jasno da se treći nosilac turnira vratio u ritam, koji ga je doveo do novih, dugo čekanih set lopti na isteku dva sata igre pri rezultatu 5:2 i servisu Delića. Američki teniser, koji je imao problema sa žuljevima, uspeo je samo na kratko da produži set, posle čega je usledio Novakov ubedljiv servis gem "sa nulom" za 6:3 i 2:1, posle novih 43 minuta igre.

U četvrtom setu su do taj-brejka samo dva gema iskočila iz prilično dosadne rutine. Na samom startu je Đoković pripretio novim brejkom, posle čega su dugo gledani brzi i uglavnom lako čuvani gemovi. Delić je u igri ostajao zahvaljujući brutalnim servisima, a Novaku nikako nije bilo dovoljno onih nekoliko lopti na koje je uopšte stigao da reaguje. U desetom gemu su tri auta dovela Delića do 15:40 i dve set lopte, ali je Đoković smireno odreagovao i vezao četiri poena za 5:5.
Posle dve nove razmene teniseri su ušli u taj-brejk, u kom je Delić poveo mini-brejkom sa 2:0. Novak je brzo vratio ravnotežu kroz milimetarski "čelindž" (3:2), a zatim je i preuzeo kontrolu - 5:3. To mu je bilo dovoljno da završi naporan meč protiv "bombardera" iz Tuzle, koji je bez i jednog asa u prvom setu, do kraja stigao do 16.
Đoković će u osmini finala Australijan opena igrati sa boljim iz duela Markos Bagdatis – Mardi Fiš, koji je na programu posle meča Ane Ivanović.

Na Rod Lejver areni sada je Jelena Janković, koja igra meč 3. kola protiv Ai Sugijame.

Nova sramota navijača u Melburnu

Samo nekoliko trenutaka nakon što su se Đoković i Delić prijateljski pozdravili na mreži i Novakovih reči: "Amer je fantastičan server, jedan od najvećih u turu i on apsolutno zaslužuje vaš aplauz", pored Rod Lejver arene su izbili neredi.
Srpski i bosanski navijači koji su pratili susret na velikom ekranu izvan stadiona počeli su da bacaju plastične stolice, boce sa vodom i druge predmete jedni ka drugima, čime su opravdali zabrinutost organizatora.
Kako javlja AP, tuča je trajala oko dva-tri minuta, pre nego što su radnici obezbeđenja i policija razdvojili dve grupe.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pet Jan 23, 2009 6:06 pm

Ana Ivanović izgubila od Alise Klejbanove

Na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu Ana Ivanović završila je takmičenje pošto je izgubila od Alise Klejbanove sa 2:1 u setovima.

Na početku meča, obe teniserke su bile sigurne na servisu, tako da nije bilo brejka. U petom gemu prvog seta, Klejbanova je imala priliku da napravi brejk ali je Ana ipak uspela da spasi gem i povede sa 3:2. Klejbanova je odlično parirala petoj teniserki sveta pa je tako iskoristila još jedan svoj servis i izjednačila na 3:3. Ana je čuvala prednost od jednog gema, pa je u najvažnijem gemu prvog seta, naša teniserka konačno napravila brejk i povela sa 5:3. Ruskinja je napravila svoj prvi brejk a zatim i izjednačila na 5:5, da bi nakon toga i drugi put neprijatno iznenadila Anu i povela sa 6:5. Na kraju Klejbanova je bolje odigrala samu završnicu prvog seta i povela sa 1:0.

I drugi set počeo je vođstvom Klejbanove koja je odmah napravila brejk, a zatim povisila vođstvo i na 2:0 a potom i na 3:0. Ana je tako izgubila sedam gemova za redom, ali je uspela da osvoji naredna tri i da izjednači rezultat na 3:3. Posle nekoliko preokreta, Ana je povela sa 6:5 ali je Klejbanova izjednačila na 6:6. u taj-brejku naša teniserka konačno je odgrala dobro nekoliko vezanih poteza, dobila ovaj deo igre sa 7:6 i izjenačila rezultat u setovima na 1:1. Klejbanova je treći set počela na isti način kao i prethodni, vođstvom od 3:0, da bi Ana ipak smanjila prednost na 3:2, napravivši pri tom i brejk. Međutim, Ruskinja je uzvratila brejkom i povisila vođstvo na 4:2, da bi nakon toga stigla i do prednosti od 5:2. Prililku da napravi iznenađenje dosadašnjeg toka takmičenja u Australiji, Klejbanova nije propustila i tako je, osvojivši treći set rezultatom 6:2, na kraju slavila sa ukupnih 2:1.

Klejbanova će u osmini finala igrati protiv Jelene Dokić.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Sub Jan 24, 2009 1:13 pm

Problemi nekadašnje nade srpskog tenisa

Porodica narko-dilera traži pare od Dokićeve

Dramatičan zaokret u priči o senzacionalnom povratku Jelene Dokić na svetsku tenisku scenu. Kako piše tiražni australijski dnevnik „Herald sun“, Dokićeva je dužna familiji preminulog narko dilera Džona Entonija Đanarelija 60.000 dolara, na ime priprema, smeštaja i ishrane teniserke zahvaljujući kojoj se vratila u vrh belog sporta.

Đanarelijev ujak, Maks Noveli, navodi da je Jelena postigla dogovor da se melburnškom dileru oduži kada se vrati na staze stare slave. Upravo ovogodišnji Australijen open je tačka povratka nekada četvrte teniserke sveta, koja je posle plasmana u osminu finala zaradila 88.000 dolara.
- Džon je mnogo uradio za Jelenu i red je da vrati bar deo onoga što je on učinio za nju. Ne radi se ovde o novcu, već o principima, jer je njen povratak tenisu koštao mnogo više od 60.000 dolara. Videćemo šta će biti po završetku turnira – rekao je Noveli, navodeći da je njegova porodica u finansijskim problemima zbog skupih bolničkih računa koje je izazvalo lečenje Đanarelija koji je bolovao od raka.
Ovu priču potvrdio je i Jelenin nutricionista, Glen Širmer, koga je Đanareli angažovao kako bi Dokićeva izgubila 15 kilograma viška.
- Verujte mi da zbog brojnih kilograma nisam mogao prepoznati Dokićevu. Ipak, bilo je zadovoljstvo raditi sa njom i drago mi je da se vraća na staze stare slave. Moram da istaknem koliko je Džon uradio za nju, jer ju je bukvalno podigao sa poda stana u Sent Kilda delu Melburna, zajedno sa njenim dečkom. Verovao je u nju i želeo je da joj pomogne, jer je smatrao da zaslužuje drugu šansu – istakao je Širmer.
Džon Entoni Đanareli osuđen je na tri godine zatvora i na novčanu kaznu u iznosu od 55.000 dolara pošto je priznao da je iz Malezije prokrijumčario 34.310 tableta pseudoefedrina. Zbog teške bolesti preminuo je u novembru prošle godine.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Ned Jan 25, 2009 2:52 am

Četvrt-finale: Jankovićeva na Bartoli, Đoković sa Bagdatisom

BEOGRAD - Srpski teniseri Jelena Janković i Novak Đoković sutra će u Melburnu nastaviti takmičenje na Otvorenom prvenstvu Australije gde će igrati mečeve četvrtog kola.

Najbolja teniserka sveta Jelena Janković od jedan sat posle ponoći po srednjo-evropskom vremenu igraće na "Rod Lejver areni" sa 16. nosiocem Marion Bartoli iz Francuske.

Jankovićeva i Bartolijeva su se do sada sastajale šest puta, a obe su ostvarile po tri pobede, mada je Francuskinja, 17. teniserka sveta, dobila dva poslednja duela.

Eventualna pobeda Jankovićevoj bi donela plasman u četvrtfinale uvodnog grend slema sezone gde bi joj protivnica bila pobednica duela Ruskinja Vere Zvonarjove i Nađe Petrove, sedmog i 10. nosioca u Melburnu.

Đoković, branilac titule u muškom singlu, igraće sa Kipraninom Markosom Bagdatisom koga je dobio na oba dosadašnja duela, pre dve godine na Vimbldonu i na turniru Masters serije u Rimu.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Ned Jan 25, 2009 9:06 pm

Novak u četvrtfinalu!

Novak Đoković je obezbedio plasman u četvrtfinale Australijan opena teškom pobedom nad Markosom Bagdatisom rezultatom 6:1, 7:6 (1), 6:7 (5), 6:2, posle 3 sata i 15 minuta igre i jednog bledog i tri veoma čvrsta i zanimljiva seta.

Najbolji teniser Srbije nije blistao u prvom setu, ali to nije bilo ništa u poređenju sa Kipraninom, koji je uz nula (!) posto prvog servisa, serije loših udaraca i deset neiznuđenih grešaka za manje od 20 minuta gubio sa 5:0. Đoković je iskoristivši još poneki poklon lako završio posao i bez problema poveo sa 1:0.

Traljavi prvi set je vrlo brzo zaboravljen, jer je naredni, koji je trajao skoro trostruko više, doneo kvalitetniju igru sa obe strane, duge razmene, nekoliko fantastičnih poena i još jedan taj-brejk dvojce tenisera. Bagdatis je mnogo bolje krenuo i napravio je brejk za 2:0, posle čega je zasluženo "zacementirao" prednost sa 3:0 i 4:1. Novak se tada konačno probudio i popravio forhend, u sedmom gemu je realizovao četvrtu brejk loptu za 4:3, posle čega je nastavio svoju seriju do izjednačenja. Đoković i Bagdatis su odveli set u taj-brejk, a on je u potpunosti pripao aktuelnom šampionu. Prvi mini-brejk je upisao na samom startu, a nije stao sve do nedostižnog vođstva od 6:0, zaključno sa briljantnim drop-šotom sa osnovne linije. Novak je mogao da završi posao i "sa nulom" da nije neshvatljivo prokockao "zicer" na mreži, pa se Bagdatis ipak upisao na semafor – 7:1 i 2:0 za još 66 minuta.

U trećem setu je igra bila još čvršća, a brejk lopte nije bilo sve do 11. gema, kada je uz podršku svojih neverovatnih navijača Bagdatis konačno imao priliku da odzume servis rivalu. Međutim, Nole je odgovorio na fantastičan način i uz dva "crtanja" je potpuno prebacio pritisak na drugu stranu – 6:5. Ni Kipranin se nije dao, pa je kroz jedan od najlepših gemova meča publika na Rod Lejver areni stigla do novog taj-brejka.
Velika hrabrost je donosila obojici veoma bitne poene trećem setu, ali je u odlučujućem gemu bilo potpuno drugačije. Novak je napravio mini-brejk za 2:0, a zatim je bez ikakve potrebe odigrao dva drop-šota, ukupno četiri u pet poena (!), i tako smirenom Bagdatisu dao na tacni veliku prednost. Kipranin je stigao do 6:3, što je uprkos Novakovom "osvešćenju" bilo dovoljno za produžetak tada već odličnog meča - 7:6 (5) i 2:1, posle novih 59 minuta igre.

Đoković je na početku četvrtog seta zadržao ritam, pa je odmah napravio brejk, i to mnogo lakše nego što je bilo sačuvati stečenu prednost. Bagdatis je u naredna dva Novakova servis gema imao prednost 0:30, a u trećem je imao i brejk lopte. Međutim, to nije iskoristio, a Novak je posle velike borbe uspeo da uveća svoju prednost za 5:2 i priliku da servira za kraj. Posle novih 0:30 za Bagdatisa, Đoković je reprizirao mini-povratak i po četvrti put, a na prvoj meč lopti je konačno završio uzbudljiv meč.

Novaka u borbi za polufinale očekuje sedmi nosilac Endi Rodik, koji je oduvao Tomija Robreda sa terena rezultatom 7:5, 6:1, 6:3 uz standardno "bombardovanje" i 13 asova za 108 minuta.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pon Jan 26, 2009 8:35 pm

Đoković: "Nisam umoran"

Novak Đoković izjavio je da se fizički oseća veoma dobro i da ima dovoljno vremena da se odmori za meč sa Amerikancem Endijem Rodikom.

Đoković se sa Rodikom sastaje u utorak u četvrtfinalu Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu. "Ne mislim da će na moju fizičku spremu uticati to što igram dugačke mečeve. Pokušaću to da okrenem u svoju korist. Osećam se dobro, imao sam kvalitetne pripreme u pauzi između dve sezone, kao i nekoliko mečeva u Sidneju", rekao je Đoković.

"Mogu svaki drugi dan da igram po pet setova. Imam dovoljno vremena da se oporavim i sačekam veliki duel sa Rodikom", izjavio je Đoković za zvanični sajt turnira.

Đoković je u nedelju u osmini finala savladao Kipranina Markosa Bagdatisa sa 3:1. Meč je trajao tri sata i 15 minuta i po lokalnom vremenu završen je posle ponoći.

Đoković, koji je postavljen za trećeg nosioca, do sada je sa Rodikom igrao tri puta. Srpski teniser zabeležio je dve pobede, a poslednja je bila u četvrtfinalu prošlogodišnjeg Otvorenog prvenstva SAD u Njujorku.

Srpski teniser dodao je da je tokom dosadašnjeg takmičenja u Melburnu imao manjih problema sa žuljevima, zbog čega je promenio patike.

"Imao sam manjih problema sa žuljevima. Velike su vrućine i zato sam promenio patike. To se uvek dešava na početku sezone, nakon nekoliko meseci pauze bez mečeva", dodao je Đoković.

Ukoliko pobedi Rodika, Đoković će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela Švajcarca Rodžera Federera i Argentinca Huana Martina del Potra.

Đoković i Federer su i prošle godine igrali u polufinalu Melburna, kada je srpski teniser pobedio sa 3:0, a kasnije i osvojio titulu.

Turnir u Melburnu igra se za ukupni nagradni fond od 23.140.000 australijskih dolara

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pon Jan 26, 2009 9:01 pm

Poznate sve četvrtfinalistkinje

MELBURN - Ruskinje Svetlana Kuznjecova i Jelena Dementijeva, Amerikanka Serena Vilijams i Karla Suarez Navaro plasirale su se jutros u četvrtfinale.

Vilijams je izgubila prvi set od Belorusije Viktorije Azarenke sa 6:3, ali je Azarenka predala meč u drugom setu zbog iscrpljenosti, pri vođstvu Amerikanke 4:2.

Ni Kuznjecova nije odigrala svoj meč do kraja pošto se njena protivnica Ženg Đie predala u prvom setu zbog povrede, pri rezultatu 4:1 za Kuznjecovu.

U preostala dva meča postignuti su ovi rezultati: Dementijeva - Dominika Cibulkova (Slovačka) 6-2, 6-2 i
Suarez Navaro - Anabel Medina Gariges (Španija) 6-3, 6-2.

Još juče plasman u četvrtfinale prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira obezbedile su Marion Bartoli (Francuska) , Jelena Dokić (Australija), Vera Zvonarjeva (Rusija) i Dinara Safina (Rusija).

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Uto Jan 27, 2009 2:12 pm

Đoković predao meč Rodiku

MELBURN - Srpski teniser Novak Đoković neće odbraniti titulu šampiona Otvorenog prvenstva Australije, pošto je jutros u Melburnu predao četvrtfinalni meč Endiju Rodiku iz SAD.

Đoković je meč predao pri zaostatku od 1:2 (7:6, 4:6, 2:6) u setovima. Rodik je u trenutku prekida imao i prednost od 2:1 gemovima.

Čini se da je Đoković meč predao zbog iscrpljenosti.

Problemi se nisu nazirali na početku meča čiji je prvi set Đoković dobio posle taj-brejka, pošto su obojica tenisera bili sigurni pri servisu.

Drugi set osvojio je Rodik, pošto je u sedmom gemu naparavio jedini brejk u dotadašnjem delu susreta.

Početkom trećeg seta obojica tenisera su razmenila po brejk, ali su tada i počeli Đokovićevi problemi.

Đoković je u trećem gemu uspeo da spase dve uzastopne brejk šanse Rodika, a potom je bio prinuđen da zatraži medicinski tajm-aut.

Pauza, međutim, nije urodila plodom, pošto je Rodik osvojio narednih pet gemova i treći set dobio sa 6:2.

Početkom četvrtog seta postalo je očigledno da Đoković neće uspeti da nastavi meč. Već u prvom gemu Rodik je imao dve vezane, a ukupno četiri šanse, ali se Đoković još jednom izvukao.

Rodik je u trećem gemu, ipak, uspeo da stigne do brejka i vođstva od 2:1, a Đoković je tada shvatio da ne vredi igrati dalje.

Plasman u polufinale zato je izborio Rodik, kome će naredni protivnik biti pobednik duela drugog i osmog nosioca, Švajcarca Rodžera Federera i Argentinca Huana Martina Del Potra.

Đoković: Organizatori mi nisu dali da igram u večernjem terminu

Đoković, nakon meča na konferenciji za štampu, rekao da je na današnjem meču pružio svoj maksimum i dodao da je
od organizatora turnira zatražio da igra u večernjem terminu, ali da mu oni nisu izašli u susret.

"Prilikom duže razmene udaraca nisam se dobro osećao. Nisam mogao da serviram kao u prva dva seta, što je on dobro koristio. Ovo je nesrećan način da se završi učešće na Australijan openu ove godine. Pružio sam maksimum na današnjem meču, ali nekada, jednostavno ne možete da se izborite sa sopstvenim telom", rekao je Đoković.

Na pitanje da li je oklevao da preda meč zbog mogućih kritika koje su se desile prošle sezone, Đoković je rekao da o tome nije ni razmišljao.

"Nisam o tome razmišljao. Ovo je deo sporta. Nekoliko puta sam predavao mečeve, ali sa razlogom. Ne vidim zašto bi neko razmišljao na takav način. Povučem se samo kada osetim da ne mogu da nastavim meč - to je jedini razlog", dodao je.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Sre Jan 28, 2009 9:00 pm

Otkazani neki od mečeva na AO

Vreli talas izazvao haos na teniskom prvenstvu

Vreli talas, koji je zahvatio Australiju, stvorio je haos na Otvorenom teniskom prvenstu u Melburnu zbog čega su organizatori otkazali neke od mečeva.

Sudija na teniskom meču između Amerikanke Serene Vilijams i Ruskinje Svetlane Kuznjecove Vejn Mekeven naložio je da se zatvori krov na centralnom terenu u Rod Lejver areni, dok su suspendovani mečevi na svim otvorenim terenima, pošto je temperatura dostigla 43 Celzijusova stepena.
Teniski turnir u Australiji uvek se odvijao teškim vremenskim uslovima, ali su organizatori u stanju pojačane pripravnosti pošto su meteorolozi za Melburn najavili šest uzastopnih dana sa temperaturom višom od 40 stepeni Celzijusa.
Pre donošenja odluka organizatori teniskog turnira U Melburnu koriste komplikovanu praksu za rešavanje problema sa vremenskim uslovima u kojoj su kombinovani temperatura vazduha, vetar, solarna radijacija i vlažnost. Ta praksa sastoji se od tri faze. Prema prvoj - igračima je dozvoljeno da koriste ogrtače sa ledom, druga omogućava ženama i juniorima da imaju duže pauze između setova, dok u trećoj sudije mogu da nalože zatvaranje krovova na terenu i otkažu mečeve koji se igraju napolju.

Direktor turnira u Melburnu Kreg Tili rekao je da je zatvaranje krova na terenu uvek poslednje rešenje i zasniva se više na naučnim podacima, a ne na instinktima pojedinaca.
"Mi smo otvoreno prvenstvo, koje se igra napolju. Ne donosimo odluke na osnovu vremenskih prognoza, već zbog stvarnih dešavanja. Veoma je važno uzimanje podataka od igrača, jer pojedini navode da su se pripremali za ove uslove na turniru dok drugi tvrde drugačije. Sve su to faktori koje treba razmotriti, ali da bi bili fer prema svim igračima uspostavili smo standarde i pridržavamo se toga", rekao je Tili.

Branilac titule Novak Đoković predao je meč Amerikancu Endiju Rodiku, dok se Viktorija Azarenka iz Belorusije skoro onesvestila od iscrpljenosti. Britanski dnevnik "Indipendent" navodi da se Đoković istopio na vrućini, te da je u trenutku kada je srpski teniser bacio peškir u ring, živa u termometru pokazivala 37 stepeni. Međutim, da je bilo za koji stepen toplije meč bi bio prekinut zbog neregularnosti.
List dodaje da je Đoković prethodni meč završio tek u tri časa posle ponoći, a organizatori nisu udovoljili njegovoj molbi da susret s Rodikom prebaci u večernji termin.
"Indipendent" naglašava da, ipak, ostaje činjenica da je srpski teniser stekao reputaciju "specijaliste za lekarska opravdanja".
List konstatuje da švajcarski teniser Rodžer Federer, Španac Rafael Nadal i Britanac Endi Marej nikada nisu predali meč na nekom "grend-slem" turniru, a Švajcarac nije pre kraja napustio nijedan od 775 mečeva, koje je odigrao u svojoj profesionalnoj karijeri.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Čet Jan 29, 2009 1:08 pm

Serena i Safina za titulu i prvo mesto na WTA listi

Ruska teniserka Dinara Safina i Serena Vilijams iz SAD plasirale su se danas u finale Otvorenog prvenstva Australije u kome će se boriti za titulu na grend slemu u Melburnu, ali i prvo mesto na svetskoj WTA rang listi.

Vilijamsova je do četvrtog nastupa u finalu Australijan Opena stigla zahvaljujući pobedi nad četvrtim nosiocem Elenom Dementijevom iz Rusije od 2:0 (6:3, 6:4).
Safina je pobedila zemljakinju Veru Zvonarjovu (7) sa 6:3, 7:6 (7:4), a to će joj biti drugi finale u karijeri, budući da ga je prošle godine igrala na „Rolan Garosu”, gde je izgubila od Ane Ivanović.
Vilijamsova se bori za desetu titulu s četiri najveća turnira, a u Melburnu nikada nije poražena u finalu (2003, 2005, 2007).
Vilijamsova, koja će u subotnjem finalu pokušati da se domogne 10. grend slem titule u singlu, a četvrte u Melburnu, posle pobede nad Dementijevom, ipak, nije bila sasvim zadovoljna.
"Ove godine se nisam dovoljno odmarala i sada se borim. Uložila sam mnogo vremena, ali se jednostavno nešto nije uklopilo", rekla je Vilijamsova, koja je na početku meča gubila sa 0:3.
Vilijamsova je priznala i da će u finalnom duelu sa Safinom morati da pruži najbolju partiju u Melburnu u kome je do sada imala velike probleme sa vrućinom.
"Očigledno je da je Safina izuzetno spremna, ali je moj cilj da pobedim. Prvo mesto na WTA listi me i ne zanima", ocenila je Vilijamsova, koja je Safinu pobedila u polufinalu prošlogodišnjeg Otvorenog prvenstva SAD na kome je potom i pobedila.
Safinoj je, sa druge strane, WTA lista itekako bitna, iako će u Melburnu imati priliku da prvi put osvoji titulu sa jednog od četiri najveća teniska turnira.
"Još kao devojčica sam sanjala o prvom mestu. Biće neverovatno samo izaći na teren i sa Serenom Vilijams se boriti za to", istakla je treća teniserka sveta.
Safina bi pobedom ponovila uspeh starijeg brata Marata, koji je Australijan Open osvojio 2005. godine.
"Gledala sam ga kako osvaja ovaj turnir. I sada kada gledam te snimke suze mi idu. On je i dalje moj idol... Pre dva dana mu je bio rođendan. Dobro je što sam ovde zaradila neke pare, pa ću moću da mu kupim poklon", našalila se Safina.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Tenis   Pet Jan 30, 2009 1:09 pm

Sestre Vilijams osvojile titulu u ženskom dublu

Sestre Serena i Venus Vilijams osvojile su titulu u ženskom dublu na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, pošto su u finalu savladale Slovakinju Danijelu Hantuhovu i Japanku Ai Sugijamu sa 2:0, po setovima 6:3, 6:3.

Amerikankama je to treća titula u dublu na turniru u Melburnu. Zbog temperature od 43 stepena, meč je odigran ispod zatvorenog krova Rod Lejver areni.

Sestre Vilijams, koje su bile postavljene za desete nosioce, u finalu su bez većih problema došle do trijumfa. Finalni meč je trajao 76 minuta, a sestre Vilijams su iskoristile čak šest od osam brejk lopti, što im je, uz mnogo bolji servis, donelo zasluženu pobedu.

"Danas smo odigrali fantastično, kao pravi tim. Imali smo teške protivnice, a čini mi se da smo pobedile jer smo više želele titulu", rekla je Venus, starija od sestara Vilijams.

Mlađa sestra Venus, koja će sutra igrati u finalu singla, bila je dominantna u igri na mreži. "Ne moram previše da se umaram kada igramo zajedno. Samo je potrebno da Venus iskoristi svoj dobar servis. Za mene je dubl odlična vežba, a uz to sam se i dobro zabavljala", dodala je Serena.

Turnir u Melburnu igra se za ukupni nagradni fond od 23.140.000 australijskih dolara.

PočaljiNaslov: Re: Tenis   

Nazad na vrh Ići dole

Tenis
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HIPERION :: SPORT :: OSTALI SPORTOVI-
Skoči na: