HIPERION

Samo opušteno i budi ono što jesi

PrijemPrijem  PortalliPortalli  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 

EP u plivanju u Rijeci

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Bela

Ženski
Broj poruka : 291
Godina : 34
Datum upisa : 14.11.2007

PočaljiNaslov: EP u plivanju u Rijeci   Pet Dec 12, 2008 9:33 pm

12. decembar 2008. | Izvor: B92
Zlato za Čavića u Rijeci!

Beta
Beta
Srpski plivač Milorad Čavić osvojio je zlatnu medalju u disciplini 100 metara delfin na Evropskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima u Rijeci.

Čavić je vremenom od 49,19 sekundi postavio novi evropski rekord. Drugi predstavnik Srbije u finalnoj trci 100m delfin, Ivan Lenđer, zauzeo je šesto mesto, rezultatom 50,47 sekundi. Čavić je tokom cele trke bio u vođstvu, posle drugog okreta čak i ispred svetskog rekorda, koji je na kraju ipak ostao u vlasništvu Jana Krokera (49,07).

"Ovo je neočekivan rezultat za mene. Imao sam dužu pauzu, nisam se dovoljno pripremao. Neki su spemniji od mene, ali ja sam željniji", izjavio je Čavić odmah nakon trke.

Drugo mesto pripalo je Špancu Rafaelu Perezu (49,74), dok je 'bronzu' osvojio Rus Nikolaj Skvorcov (49,98).
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
pero
Milicajac
Milicajac

Muški
Broj poruka : 1764
Godina : 38
Datum upisa : 12.03.2008

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Sub Dec 13, 2008 2:57 am

živio Čavić
Nazad na vrh Ići dole
Sirena
Razbijačica

Broj poruka : 4829
Godina : 22

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Sub Dec 13, 2008 12:44 pm

Cek, kako sad zlato, zar nije ispao u polufinalu ili sam ja pogresno razumela. Miuslim nisam pratila plivanje, ali cini mi se da sam videla naslov u novinama da je ispao Shocked

U svakom slucaju, cestitam care! cheers
Nazad na vrh Ići dole
vedrana_zg
Srce foruma
Srce foruma

Ženski
Broj poruka : 11516

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Sub Dec 13, 2008 4:20 pm

Draganja osvojio broncu na 50 slobodno

DUJE DRAGANJA osvojio je brončano odličje na 50 slobodno, na Europskom prvenstvu u malim bazenima što se održava u Rijeci.
Draganja je u polufinalu plivao 21.49, a u finalu je otišao još ispod te granice (21.15), što je na kraju bilo dovoljno za broncu koju je podijelio s ruskim plivačem Jevgenijem Lagunovim.
Prva dva mjesta su uzeli Francuzi. Zlatni je bio Amaury Leveaux koji je sat vremena ranije u polufinalu postavio novi svjetski rekord (20.48). U finalu je bio nešto sporiji (20.63), ali je i to bilo dovoljno za zlato. Šest stotinki je bio brži od sunarodnjaka Frederika Bousquetsa.
"Dvije greške su mi se dogodile u utrci i ne mogu reći da sam zadovoljan. Prvu sam napravio kod okreta, a drugu u finišu kojeg sam napravio predaleko. Da sam tu bio bolji otišao bih ispod 21 sekunde, ali niti to nije dovoljno da ugrozim Francuze. Zato je ovo treće mjesto u redu", rekao je Duje Draganja.
EP, plivanje, 50 slobodno:
1. Amaury Leveaux (Fra) 20.63
2. Frederik Bousquets (Fra) 20.69
3. Duje Draganja (Hrv) 21.15
3. Jevgenij Lagunov (Rus) 21.15
Nazad na vrh Ići dole
vedrana_zg
Srce foruma
Srce foruma

Ženski

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Sub Dec 13, 2008 4:21 pm

Jovanović zlatna na 100 leđno!

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović fantastičnim je naporom došla do zlata u utrci na 100 metara leđnim načinom EP-a u malim bazenima koje se održava u Rijeci...
U jednoj od utrka života 22-ogodišnja je Dubrovčanka pobijedila Ukrajinku Katerinu Zubkovu i slavnu Francuskinju Laure Manadou otplivavši europski rekord s vremenom 56.87. Radi se o rezultatu samo 36 stotinki sekunde sporijim od velike Amerikanke Natalie Coughlin, svjetske rekorderke koja je 56.51 plivala prije godinu dana u Singapuru.
Zubkovu je Jovanović pobijedila za 14, a Manadou za 29 stotinki sekunde.
Hrvatica je povela utrku, no počela je padati nakon drugog okreta. Podigla je tempo stoga u posljednjoj dužini bazena, te se s trećeg uspjela probiti ponovno na prvo mjesto. To je osobina koju ranije i nije tako često demonstrirala.
Mario Todorović zauzeo je posljednje, osmo mjesto u finalu utrke na 100 metara leptirovim načinom. S vremenom 51.30 za zlatnim Srbinom Miloradom Čavićem zaostao je dvije sekunde i 11 stotinki. Otplivano Čavićevo vrijeme (49.19) europski je rekord i najbolji rezultat u povijesti nakon svjetskog rekorda Amerikanca Iana Crockera iz ožujka 2004. godine (49.07).
Nizozemka Marleen Velldhuis pobijedila je u finalu utrke na 100 slobodno, dok je zlato na 100 metara prsnim načinom u konkurenciji plivača uzeo Ukrajinac Igor Borisik. I on je oborio europski rekord (57.33).
Poslastice dana bile su i dvije polufinalne utrke na 100 metara za plivače, u kojima je svjetski rekord oborio sjajni Francuz Amaury Leveaux. Skinuo je sunarodnjaka Alaina Bernarda, koji je rekord (45.69) otplivao prošle nedjelje na francuskom državnom prvenstvu u Angersu. Levaux je granicu pomaknuo nadomak 45 sekundi (45.12). U finalu bi se tako po prvi put jedan plivač na 100 slobodno mogao spustiti ispod 45 sekundi.
S drugim vremenom u finale je ušao drugi Francuz, Fabien Gilot, koji je za Leveauxom zaostao 95 stotinki. Treći najbolji Francuz u jutarnjim kvalifikacijama, do danas svjetski rekorder i olimpijski pobjednik na 100 slobodno iz Pekinga – Alain Bernard, nije ni prošao u polufinale zbog kvote od dva plivača po reprezentaciji u polufinalu.
Jedini hrvatski predstavnik u polufinalu, Mario Delač, bio je šesti u svojoj skupini i 12. ukupno s vremenom 48.19.
Nazad na vrh Ići dole
ST1

Broj poruka : 765
Datum upisa : 23.01.2008

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Sub Dec 13, 2008 4:59 pm

najssssss Cool
Nazad na vrh Ići dole
vedrana_zg
Srce foruma
Srce foruma

Ženski

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Sub Dec 13, 2008 8:57 pm

Sanja Jovanović zlatna na 50 leđno uz svjetski rekord!

HRVATSKA plivačica Sanja Jovanović osvojila je i drugu zlatnu medalju na Europskom prvenstvu u malim bazenima, koje se do nedjelje održava u Rijeci.
Nakon zlatne medalje na 100 leđno u petak, Jovanović je dan kasnije doplivala do prvog mjesta i na dvostruko kraćoj dionici. Uz to je Jovanović oborila i svjetski rekord, pa je tako trenutačno najbolje svjetsko vrijeme 26.23.
"Ovo je samo dokaz kvalitetnog rada, reda i discipline koje imam u posljednje vrijeme. Moram priznati da mi je bilo malo teško prije samog finala, ali sve me pustilo u trenutku kada je utrka počela", rekla je nakon novoga sjajnog nastupa Sanja Jovanović.
"Presretna sam jer se ne osvajaju zlatne medalje i ne obaraju se svjetski rekordi svaki dan ", dodala je.
Drugo mjesto je osvojila Ukrajinka Zubkova, a treće Talijanka Gemo.
EP u plivanju, 50 leđno:
1. Sanja Jovanović (Hrv) 26.23 (svjetski rekord)
2. Katarina Zubkova (Rus) 26.65
3. Jelena Gemo (Ita) 26.77
Nazad na vrh Ići dole
Sirena
Razbijačica

Broj poruka : 4829
Godina : 22

PočaljiNaslov: Re: EP u plivanju u Rijeci   Uto Dec 16, 2008 1:31 am

Sta je uradio Cavic, zna li iko?
Nazad na vrh Ići dole