HIPERION

Samo opušteno i budi ono što jesi

PrijemPrijem  PortalliPortalli  KalendarKalendar  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

Delite | 

Atletika

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
CRNI
BLEK
BLEK

Muški
Broj poruka : 17737
Godina : 44
Datum upisa : 13.11.2007

PočaljiNaslov: Atletika   Ned Dec 28, 2008 1:13 am

ATLETIČARKA IVANA ŠPANOVIĆ OSVOJILA SPORTSKU JAVNOST

Alhemija uspeha

Mlada Zrenjaninka Srbiji je donela prvo zlato sa juniorskih svetskih prvenstava u atletici. U Poljskoj se popela na najviši stepenik pobedničkog postolja u disciplini skok udalj.
- To mi je bilo najvažnije takmičenje u 2008. Da li je moglo bolje? Ne znam, ali nije ni važno. Ostvarila sam cilj. Na Olimpijske igre sam otišla da učim, doduše, očekivala sam bolji skok. Nisam tremaroš, tako da ni to nije bio odlučujući faktor - rekla je Ivana.
O narednim OI u Londonu 2012. još ne razmišlja, jer sumira utiske iz Pekinga.
- Sve mi je bilo čudno. Od podizanja zastave, preko svečanog otvaranja... Uživala sam u spektaklu. Slikala sam se sa dosta zvezda. Sa Useinom Boltom sam jela big-mek za istim stolom.
Bilo je i ružnih trenutaka i ona priznaje da je htela da digne ruke od svega.
- Čak je i moj trener razmišljao da se povuče. Teško je kad stvorimo rezultat ni iz čega, a onda nam svi prebacuju koliko to košta.
Ipak, Ivana ističe da se ne kaje zbog toga što se opredelila za atletiku.
- Trenirala sam odbojku i rukomet, pre toga i karate, čak i fudbal. Sve je to bilo usput. Atletiku sam zavolela zbog mame, koja je takođe bila atletičarka - otkrila je Ivana Španović.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Atletika   Čet Jan 15, 2009 9:44 pm

Gebreselasije najavio postavljanje svog 27. svetskog rekorda

Etiopljanin Hajle Gebreselasije rekao je da će na maratonu u Dubaiju pokušati da obori sopstveni svetski rekord i tako ukupno ostvari svoj 27. u karijeri.

Gebreselasije bi, pored nagrade za pobednika od 250.000 dolara, mogao da osvoji i bonus od milion dolara ukoliko popravi svetski rekord od dva sata, tri minuta i 59 sekundi, koji je postavio u septembru na maratonu u Berlinu.

"Ne mogu vam reći šta će se dogoditi u petak. Nisam razmišljao o postavljanju svetskog rekorda, ali to bi bio značajan rezultat. Međutim, to ne bi bio moj prvi svetski rekord. Pokušaću da zabeležim svoj 27. rekord jer takvi rezultati imaju veliku vrednost", rekao je 35-godišnji Etiopljanin na konferenciji za novinare.

Gebreselasije je dodao da uprkos velikim očekivanjima, ne oseća pritisak pred trku u Dubaiju: "Trčanje je najbolji lek za pritisak".

Gebreselasije, koji trenira u Etiopiji na visokoj nadmorskoj visini, rekao je da je ranije počeo da se priprema za maraton u Dubaiju.

"Kada pokušavate da napravite dobar rezultat sve mora da bude savršeno. Staza, vremenske prilike, pejsmejkeri. Ako sve tog dana bude dobro, onda možete da ostvarite planirane ciljeve", rekao je.

Gebreselasijevi najveći konkurenti za pobedu na maratonu u Dubaiju biće Kenijci Vilijam Kiplagat i Nefat Kindžanuji, kao i Etiopljani Tesfej Tola, Gudisa Šentema i Gašav Melese Asfav.

Gebreselasije planira da trči mirnu trku i očekuje da će prvi deo staze tprerčati za manje od 62 minuta.

"Ne želim rezultat preko 62 minuta. Ako bude 61,40 ili 61,45 biću zadovoljan", rekao je Gebreselasije, prvi atletičar koji je maratonsku trku istrčao ispod dva sata i četiri minuta.

Maratonska trka u Dubaiju održaće se na ravnijoj i bržoj podlozi u odnosu na prethodne godine, zbog čega organizatori veruju da će biti postavljen novi svetski rekord.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Atletika   Ned Feb 01, 2009 2:22 pm

Olimpijski šampion u skoku motkom blistao u Njujorku

Stiven Huker preskočio šest metara!

Olimpijski šampion u skoku motkom Australijanac Stiven Huker preskočio je danas na mitingu u Njujorku visinu od 6,01 metara i time postao četvrti atletičar u istoriji ove discipline koji je probio granicu od šest metara u dvorani.

Huker je savladao ovu visinu iz prvog pokušaja, pošto je prethodno preskočio 5,88 u trećoj, poslednjoj seriji.
Australijski atletičar je pokušao da obori i svetski rekord Ukrajinca Sergeja Bubke od 6,15 metara, ali je tri puta bezuspešno pokušavao na visini od 6,16 metara.
Pre Hukera, visinu od šest metara u dvorani savladali su Sergej Bubka (11 puta u periodu od 1989. i 1993), sovjetski skakač Radion Gataulin (jedanput 1989.) i Amerikanac Džef Hartfig (jednom 2002.).
Huker je na Igrama u Pekingu trijumfovao skokom od 5,96 metara.

BLEK
BLEK

Muški

PočaljiNaslov: Re: Atletika   Ned Feb 15, 2009 1:10 pm

Bolt sa osmehom odneo pobedu na prvoj trci sezone

Trostruki olimpijski šampion iz Pekinga, jamajčanski sprinter Jusein Bolt, odneo je laku i ubedljivu pobedu na prvoj trci sezone.

On se na atletskom mitingu u svojoj zemlji takmičio u trci na 400 metara i stazu pretrčao za 46,35 sekundi, s tim da je u poslednjih 50 metara usporio i sa osmehom na licu osmatrao ima li u blizini nekog rivala.
"Nisam još u najboljoj formi. Poslednjih 100 metara nisam trčao kako mogu. Moram da radim na finišu", rekao je posle pobede.
Boltov lični rekord na 400 metara iznosi 45,92 sekunde. Svetski rekorder Majkl Džonson 1999. godine je tu deonicu pretrčao za 43,18 sekundi.
Bolt je nadmašio jedan Džonsonov rekord kada je letos u Pekingu 200 metara pretrčao za 19,30 sekundi.
Jamajčanski sprinter u Pekingu je postavio rekord i na 100 metara (9,69 sekundi), a sa štafetom svoje zemlje osvojio je zlatnu medalju na 4x100 metara.

PočaljiNaslov: Re: Atletika   

Nazad na vrh Ići dole

Atletika
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
HIPERION :: SPORT :: OSTALI SPORTOVI-
Skoči na: